Nariadenie vlády č. 50/2017 Z. z.Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 50/2007 Z. z. o registrácii odrôd pestovaných rastlín v znení neskorších predpisov

Platnosť od 03.03.2017
Účinnosť od 01.01.2018
Redakčná poznámka

Toto nariadenie vlády nadobúda účinnosť 1. júla 2017 okrem prvého, druhého a šiesteho bodu, ktoré nadobúdajú účinnosť 1. januára 2018.

OBSAH

50

NARIADENIE VLÁDY

Slovenskej republiky

z 15. februára 2017,

ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 50/2007 Z. z. o registrácii odrôd pestovaných rastlín v znení neskorších predpisov

Vláda Slovenskej republiky podľa § 2 ods. 1 písm. k) zákona č. 19/2002 Z. z., ktorým sa ustanovujú podmienky vydávania aproximačných nariadení vlády Slovenskej republiky v znení zákona č. 207/2002 Z. z. nariaďuje:


Čl. I

Nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 50/2007 Z. z. o registrácii odrôd pestovaných rastlín v znení nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 315/2007 Z. z., nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 491/2007 Z. z., nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 470/2008 Z. z., nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 565/2009 Z. z., nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 489/2010 Z. z., nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 436/2011 Z. z., nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 219/2012 Z. z., nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 394/2013 Z. z., nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 22/2014 Z. z., nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 131/2014 Z. z., nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 293/2015 Z. z., nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 114/2016 Z. z. a nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 273/2016 Z. z. sa mení a dopĺňa takto:

1. V prílohe č. 1 časť A vrátane nadpisu znie:

„ČASŤ A

POĽNÉ PLODINY

I. REPY
1.Beta vulgaris L.repa cukrová
2.Beta vulgaris L.repa kŕmna
II. KŔMNE PLODINY
3.Agrostis canina L.psinček psí
4.Agrostis gigantea Rothpsinček obrovský
5.Agrostis stolonifera L.psinček poplazový
6.Agrostis capillaris L.psinček obyčajný tenučký
7.Alopecurus pratensis L.psiarka lúčna
8.Arrhenatherum elatius (L.) P. Beauv.
ex J. Presl & C. Presl
ovsík obyčajný
9.Bromus catharticus Vahlstoklas preháňavý
10.Bromus sitchensis Trin.stoklas sitkanský
11.Cynodon dactylon (L.) Pers.prstnatec obyčajný
12.Dactylis glomerata L.reznačka laločnatá
13.Festuca arundinacea Schreberkostrava trsteníkovitá
14.Festuca filiformis Pourr.kostrava vláskovitá
15.Festuca ovina L.kostrava ovčia
16.Festuca pratensis Huds.kostrava lúčna
17.Festuca rubra L.kostrava červená
18.Festuca trachyphylla (Hack.) Krajinakostrava drsnolistá
19.× Festulolium Asch. & Graebn.kostravovec
20.Lolium multiflorum Lam.
20.1mätonoh mnohokvetý jednoročný
20.2mätonoh mnohokvetý taliansky
21.Lolium perenne L.mätonoh trváci
22.Lolium × hybridum Haussknmätonoh hybridný
23.Phalaris aquatica L.lesknica vodná
24.Phleum nodosum L.timotejka uzlatá
25.Phleum pratense L.timotejka lúčna
26.Poa annua L.lipnica ročná
27.Poa nemoralis L.lipnica hájna
28.Poa palustris L.lipnica močiarna
29.Poa pratensis L.lipnica lúčna
30.Poa trivialis L.lipnica pospolitá
31.Trisetum flavescens (L.) P. Beauv.
ex J. S. et K. B. Presl
trojštet žltkastý
32.Biserrula pelecinus L.biserula pílkatá
33.Galega orientalis Lam.jastrabina východná
34.Hedysarum coronarium L.sekernica vencová
35.Lathyrus cicera L.hrachor cícerový
36.Lotus corniculatus L.ľadenec rožkatý
37.Lupinus albus L.lupina biela
38.Lupinus angustifolius L.lupina úzkolistá
39.Lupinus luteus L.lupina žltá
40.Medicago doliata Carmign.lucerna tŕňovitá
41.Medicago italica (Mill.) Fiorilucerna talianska
42.Medicago littoralis Rohde ex Loisel.lucerna pobrežná
43.Medicago lupulina L.lucerna ďatelinová
44.Medicago murex Willd.lucerna guľatá
45.Medicago polymorpha L.lucerna najmenšia
46.Medicago rugosa Desr.lucerna vráskavá
47.Medicago sativa L.lucerna siata
48.Medicago scutellata (L.) Mill.lucerna štítovitá
49.Medicago truncatula Gaertn.lucerna súdkovitá
50.Medicago × varia T. Martyn Sandlucerna menlivá
51.Onobrychis viciifolia Scop.vičenec vikolistý
52.Ornithopus compressus L.vtáčia noha stlačená
53.Ornithopus sativus Brot.vtáčia noha siata
54.Pisum sativum L. (partim)hrach siaty vrátane pelušky
55.Trifolium alexandrinum L.ďatelina egyptská
56.Trifolium fragiferum L.ďatelina jahodovitá
57.Trifolium glanduliferum Boiss.ďatelina žliazkatá
58.Trifolium hirtum All.ďatelina chlpatá
59.Trifolium hybridum L.ďatelina hybridná
60.Trifolium incarnatum L.ďatelina purpurová
61.Trifolium isthmocarpum Brot.ďatelina marocká
62.Trifolium michelianum Saviďatelina Michelova
63.Trifolium pratense L.ďatelina lúčna
64.Trifolium repens L.ďatelina plazivá
65.Trifolium resupinatum L.ďatelina obrátená
66.Trifolium squarrosum L.ďatelina kostrbatá
67.Trifolium subterraneum L.ďatelina podzemná
68.Trifolium vesiculosum Saviďatelina mechúrikatá
69.Trigonella foenum-graecum L.senovka grécka
70.Vicia benghalensis L.vika purpurová
71.Vicia faba L.bôb obyčajný
72.Vicia pannonica Crantzvika panónska
73.Vicia sativa L.vika siata
74.Vicia villosa Rothvika huňatá
75.Brassica napus L. var. napobrassica (L.) Rchb.kvaka
76.Brassica oleracea L. convar. acephala
(DC.) Alef. var. medullosa Thell. var. viridis L.
kel kučeravý
77.Phacelia tanacetifolia Benth.facélia vratičolistá
78.Plantago lanceolata L.skorocel kopijovitý
79.Raphanus sativus L. var. oleiformis Pers.reďkev siata olejná
III. OLEJNINY A PRIADNE RASTLINY
80.Arachis hypogea L.podzemnica olejná
81.Brassica rapa L. var. silvestris (Lam.) Briggsrepica olejnatá
82.Brassica juncea (L.) Czern.kapusta sitinová
83.Brassica napus L. (partim)repka olejka
84.Brassica nigra (L.) W. D. J. Kochkapusta čierna
85.Cannabis sativa L.konopa siata
86.Carthamus tinctorius L.požlt farbiarsky
87.Carum carvi L.rasca lúčna
88.Gossypium spp.bavlník
89.Helianthus annuus L.slnečnica ročná
90.Linum usitatissimum L.ľan siaty
91.Papaver somniferum L.mak siaty
92.Sinapis alba L.horčica biela
93.Glycine max (L.) Merrillsója fazuľová
IV. OBILNINY
94.Avena nuda L.ovos nahý
95.Avena sativa L.ovos siaty
96.Avena strigosa Scherb.ovos hrebienkatý
97.Hordeum vulgare L.
97.1jačmeň siaty – dvojradový
97.2jačmeň siaty – šesťradový
98.Oryza sativa L.ryža siata
99.Phalaris canariensis L.lesknica kanárska
100.Secale cereale L.raž siata
101.Sorghum bicolor (L.) Moenchcirok dvojfarebný
102.Sorghum sudanense (Piper) Stapfcirok sudánsky
103.Sorghum bicolor (L.) Moench ×
Sorghum sudanense (Piper) Stapf
cirok dvojfarebný × cirok sudánsky
104.× Triticosecale Wittm. ex A. Camustritikale
105.Triticum aestivum L.pšenica letná
106.Triticum durum Desf.pšenica tvrdá
107.Triticum spelta L.pšenica špaldová
108.Zea mays L.kukurica siata (okrem cukrovej a pukancovej)
V. ZEMIAKY
109.Solanum tuberosum L.zemiak“.

2. Príloha č. 2 vrátane nadpisu znie:

„Príloha č. 2 k nariadeniu vlády č. 50/2007 Z. z.

DRUHY PESTOVANÝCH RASTLÍN, PRE KTORÉ JE OVERENIE HOSPODÁRSKEJ HODNOTY ODRODY PODMIENKOU REGISTRÁCIE

I. REPY
1.Beta vulgaris L.repa cukrová
2.Beta vulgaris L.repa kŕmna
II. KŔMNE PLODINY
3.Agrostis canina L.psinček psí
4.Agrostis gigantea Rothpsinček obrovský
5.Agrostis stolonifera L.psinček poplazový
6.Agrostis capillaris L.psinček obyčajný tenučký
7.Alopecurus pratensis L.psiarka lúčna
8.Arrhenatherum elatius (L.) P. Beauv.
ex J. Presl & C. Presl
ovsík obyčajný
9.Bromus catharticus Vahlstoklas preháňavý
10.Bromus sitchensis Trin.stoklas sitkanský
11.Cynodon dactylon (L.) Pers.prstnatec obyčajný
12.Dactylis glomerata L.reznačka laločnatá
13.Festuca arundinacea Schreberkostrava trsteníkovitá
14.Festuca filiformis Pourr.kostrava vláskovitá
15.Festuca ovina L.kostrava ovčia
16.Festuca pratensis Huds.kostrava lúčna
17.Festuca rubra L.kostrava červená
18.Festuca trachyphylla (Hack.) Krajina kostrava drsnolistá
19.× Festulolium Asch. & Graebn.kostravovec
20.Lolium multiflorum Lam.
20.1mätonoh mnohokvetý jednoročný
20.2mätonoh mnohokvetý taliansky
21.Lolium perenne L.mätonoh trváci
22.Lolium × hybridum Hausskn
mätonoh hybridný
23.Phalaris aquatica L.lesknica vodná
24.Phleum nodosum L.timotejka uzlatá
25.Phleum pratense L.timotejka lúčna
26.Poa annua L.lipnica ročná
27.Poa nemoralis L.lipnica hájna
28.Poa palustris L.lipnica močiarna
29.Poa pratensis L.lipnica lúčna
30.Poa trivialis L.lipnica pospolitá
31.Trisetum flavescens (L.) P. Beauv.
ex J. S. et K. B. Presl
trojštet žltkastý
32.Biserrula pelecinus L.biserula pílkatá
33.Galega orientalis Lam.jastrabina východná
34.Hedysarum coronarium L.sekernica vencová
35.Lathyrus cicera L.hrachor cícerový
36.Lotus corniculatus L.ľadenec rožkatý
37.Lupinus albus L.lupina biela
38.Lupinus angustifolius L.lupina úzkolistá
39.Lupinus luteus L.lupina žltá
40.Medicago doliata Carmign.lucerna tŕňovitá
41.Medicago italica (Mill.) Fiorilucerna talianska
42.Medicago littoralis Rohde ex Loisel.lucerna pobrežná
43.Medicago lupulina L.lucerna ďatelinová
44.Medicago murex Willd.lucerna guľatá
45.Medicago polymorpha L.lucerna najmenšia
46.Medicago rugosa Desr.lucerna vráskavá
47.Medicago sativa L.lucerna siata
48.Medicago scutellata (L.) Mill.lucerna štítovitá
49.Medicago truncatula Gaertn.lucerna súdkovitá
50.Medicago × varia T. Martyn Sandlucerna menlivá
51.Onobrychis viciifolia Scop.vičenec vikolistý
52.Ornithopus compressus L.vtáčia noha stlačená
53.Ornithopus sativus Brot.vtáčia noha siata
54.Pisum sativum L. (partim)hrach siaty vrátane pelušky
55.Trifolium alexandrinum L.ďatelina egyptská
56.Trifolium fragiferum L.ďatelina jahodovitá
57.Trifolium glanduliferum Boiss.ďatelina žliazkatá
58.Trifolium hirtum All.ďatelina chlpatá
59.Trifolium hybridum L.ďatelina hybridná
60.Trifolium incarnatum L.ďatelina purpurová
61.Trifolium isthmocarpum Brot.ďatelina marocká
62.Trifolium michelianum Saviďatelina Michelova
63.Trifolium pratense L.ďatelina lúčna
64.Trifolium repens L.ďatelina plazivá
65.Trifolium resupinatum L.ďatelina obrátená
66.Trifolium squarrosum L.ďatelina kostrbatá
67.Trifolium subterraneum L.ďatelina podzemná
68.Trifolium vesiculosum Saviďatelina mechúrikatá
69.Trigonella foenum-graecum L.senovka grécka
70.Vicia benghalensis L.vika purpurová
71.Vicia faba L.bôb obyčajný
72.Vicia pannonica Crantzvika panónska
73.Vicia sativa L.vika siata
74.Vicia villosa Rothvika huňatá
75.Brassica napus L. var. napobrassica (L.) Rchb.kvaka
76.Brassica oleracea L. convar. acephala
(DC.) Alef. var. medullosa Thell. var. viridis L.
kel kučeravý
77.Phacelia tanacetifolia Benth.facélia vratičolistá
78.Plantago lanceolata L.skorocel kopijovitý
79.Raphanus sativus L. var. oleiformis Pers.reďkev siata olejná
III. OLEJNINY A PRIADNE RASTLINY
80.Arachis hypogea L.podzemnica olejná
81.Brassica rapa L. var. silvestris (Lam.) Briggsrepica olejnatá
82.Brassica juncea (L.) Czern.kapusta sitinová
83.Brassica napus L. (partim)repka olejka
84.Brassica nigra (L.) W. D. J. Kochkapusta čierna
85.Cannabis sativa L.konopa siata
86.Carthamus tinctorius L.požlt farbiarsky
87.Carum carvi L.rasca lúčna
88.Gossypium spp.bavlník
89.Helianthus annuus L.slnečnica ročná
90.Linum usitatissimum L.ľan siaty
91.Papaver somniferum L.mak siaty
92.Sinapis alba L.horčica biela
93.Glycine max (L.) Merrillsója fazuľová
IV. OBILNINY
94.Avena nuda L.ovos nahý
95.Avena sativa L.ovos siaty
96.Avena strigosa Scherb.ovos hrebienkatý
97.Hordeum vulgare L.
97.1jačmeň siaty – dvojradový
97.2jačmeň siaty – šesťradový
98.Oryza sativa L.ryža siata
99.Phalaris canariensis L.lesknica kanárska
100.Secale cereale L.raž siata
101.Sorghum bicolor (L.) Moenchcirok dvojfarebný
102.Sorghum sudanense (Piper) Stapfcirok sudánsky
103.Sorghum bicolor (L.) Moench ×
Sorghum sudanense (Piper) Stapf
cirok dvojfarebný × cirok sudánsky
104.× Triticosecale Wittm. ex A. Camustritikale
105.Triticum aestivum L.pšenica letná
106.Triticum durum Desf.pšenica tvrdá
107.Triticum spelta L.pšenica špaldová
108.Zea mays L.kukurica siata (okrem cukrovej a pukancovej)
V. ZEMIAKY
109.Solanum tuberosum L.zemiak
VI. ZELENINY
110.Cichorium intybus L.čakanka obyčajná siata cigóriová (priemyselná)
VII. OSTATNÉ DRUHY
111.Vitis L.vinič hroznorodý
112.Humulus lupulus L.chmeľ“.

3. V prílohe č. 3 časti A prvom bode písmená a) a b) znejú:

a) poľné plodiny

kostrava trsteníkovitáTP 39/1 z 1. 10. 2015
kostrava vláskovitáTP 67/1 z 23. 6. 2011
kostrava ovčiaTP 67/1 z 23. 6. 2011
kostrava lúčnaTP 39/1 z 1. 10. 2015
kostrava červenáTP 67/1 z 23. 6. 2011
kostrava drsnolistáTP 4/1 z 23. 6. 2011
mätonoh mnohokvetýTP 4/1 z 23. 6. 2011
mätonoh trváciTP 4/1 z 23. 6. 2011
mätonoh hybridnýTP 4/1 z 23. 6. 2011
hrach siatyTP 7/2 Rev z 11. 3. 2015
vika siataTP 32/1 z 19. 4. 2016
kvakaTP 89/1 z 11. 3. 2015
repka olejkaTP 36/2 zo 16. 11. 2011
konopa siataTP 276/1 z 28. 11. 2011
bavlníkTP 88/1 z 19. 4. 2014
slnečnica ročnáTP 81/1 z 31. 10. 2002
ovos nahýTP 20/2 z 1. 10. 2015
ovos siatyTP 20/2 z 1. 10. 2015
jačmeň siatyTP 19/4 z 1. 10. 2015
ryža siataTP 16/3 z 1. 10. 2015
raž siataTP 58/1 z 31. 10. 2002
tritikaleTP 121/2 rev. 1 zo 16. 2. 2011
pšenica letnáTP 3/4 rev. 2 zo 16. 2. 2011
pšenica tvrdáTP 120/3 z 19. 3. 2014
kukurica siataTP 2/3 z 11. 3. 2010
zemiakTP 23/2 z 1. 12. 2005

b) zeleniny

cibuľa a cibuľa kuchynská nakopenáTP 46/2 z 1. 4. 2009
šalotkaTP 46/2 z 1. 4. 2009
cibuľa zimnáTP 161/1 z 11. 3. 2010
pór pestovanýTP 85/2 z 1. 4. 2009
cesnak kuchynskýTP 162/1 z 25. 3. 2004
cesnak pažítkový (pažítka)TP 198/2 z 11. 3. 2015
zeler voňavý stopkovýTP 82/1 z 13. 3. 2008
zeler voňavý buľvovýTP 74/1 z 13. 3. 2008
asparágus lekársky (špargľa)TP 130/2 zo 16. 2. 2011
repa obyčajná (cvikla) vrátane cheltenhamskejTP 60/1 z 1. 4. 2009
repa obyčajná pravá špenátová alebo zeleninová (mangold)TP 106/1 z 11. 3. 2015
kel kučeravýTP 90/1 zo 16. 2. 2011
karfiolTP 45/2 z 11. 3. 2010
brokolicaTP 151/2 z 21. 3. 2007
kel ružičkovýTP 54/2 z 1. 12. 2005
kalerábTP 65/1 z 25. 3. 2004
kel hlávkovýTP 48/3 zo 16. 2. 2011
kapusta hlávková bielaTP 48/3 zo 16. 2. 2011
kapusta hlávková červenáTP 48/3 zo 16. 2. 2011
kapusta pekinská / čínskaTP 105/1 z 13. 3. 2008
paprika ročnáTP 76/2 z 21. 3. 2007
čakanka štrbáková pravá kučeravá, čakanka štrbáková pravá širokolistáTP 118/3 z 19. 3. 2014
čakanka obyčajná siata cigóriová (priemyselná)TP 172/2 z 1. 12. 2005
čakanka obyčajnáTP 173/1 z 25. 3. 2004
dyňa červenáTP 142/2 z 19. 3. 2014
melón cukrovýTP 104/2 z 21. 3. 2007
uhorka siata šalátová, uhorka siata nakladačkaTP 61/2 z 13. 3. 2008
tekvica obrovskáTP 155/1 z 11. 3. 2015
tekvica alebo cuketaTP 119/1 rev. z 19. 3. 2014
artičoka kardová, artičoka zeleninováTP 184/2 z 27. 2. 2013
mrkva obyčajná, mrkva obyčajná kŕmnaTP 49/3 z 13. 3. 2008
fenikel obyčajnýTP 183/1 z 25. 3. 2004
šalát siatyTP 13/5 rev z 19. 4. 2016
rajčiak jedlýTP 44/4 rev. z 27. 2. 2013
petržlen záhradnýTP 136/1 z 21. 3. 2007
fazuľa šarlátováTP 9/1 z 21. 3. 2007
fazuľa záhradná kríčkovitá, fazuľa záhradná tyčováTP 12/4 z 27. 2. 2013
hrach siaty pravý stržňový, hrach siaty pravý lúskavý, hrach siaty pravý cukrovýTP 7/2 z 11. 3. 2015
reďkev siata pravá (reďkovka), reďkev siata čiernaTP 64/2 rev. z 11. 3. 2015
rebarbora vlnitáTG/62/1 z 19. 4. 2016
hadomor španielskyTP 116/1 z 11. 3. 2015
ľuľok baklažánový (baklažán)TP 117/1 z 13. 3. 2008
špenát siatyTP 55/5 rev. z 19. 4. 2014
valeriánka poľnáTP 75/2 z 21. 3. 2007
bôb obyčajnýTP bôb obyčajný/1 z 25. 3. 2004
kukurica siata cukrová, kukurica siata pukancováTP 2/3 z 11. 3. 2010
podpníky pre rajčiakTP/294/1 z 19. 3. 2014

“.

4. V prílohe č. 3 časti A druhom bode písmená a) a b) znejú:

a) poľné plodiny

repa kŕmnaTG/150/3 zo 4. 11. 1994
psinček psíTG/30/6 z 12. 10. 1990
psinček obrovskýTG/30/6 z 12. 10. 1990
psinček poplazovýTG/30/6 z 12. 10. 1990
psinček obyčajný tenučkýTG/30/6 z 12. 10. 1990
stoklas preháňavýTG/180/3 zo 4. 4. 2001
stoklas sitkanskýTG/180/3 zo 4. 4. 2001
reznačka laločnatáTG/31/8 zo 17. 4. 2002
kostravovecTG/243/1 z 9. 4. 2008
timotejka uzlatáTG/34/6 zo 7. 11. 1984
timotejka lúčnaTG/34/6 zo 7. 11. 1984
lipnica lúčnaTG/33/7 z 9. 4. 2014
ľadenec rožkatýTG/193/1 z 9. 4. 2008
lupina bielaTG/66/4 z 31. 3. 2004
lupina úzkolistáTG/66/4 z 31. 3. 2004
lupina žltáTG/66/4 z 31. 3. 2004
lucerna siataTG/6/5 zo 6. 4. 2005
lucerna menliváTG/6/5 zo 6. 4. 2005
ďatelina lúčnaTG/5/7 zo 4. 4. 2001
ďatelina plaziváTG/38/7 z 9. 4. 2003
bôb obyčajnýTG/8/6 zo 17. 4. 2002
reďkev siata olejnáTG/178/3 zo 4. 4. 2001
podzemnica olejnáTG/93/4 z 9. 4. 2014
repica olejnatáTG/185/3 zo 17. 4. 2002
požlt farbiarskyTG/134/3 z 12. 10. 1990
mak siatyTG/166/4 z 9. 4. 2014
horčica bielaTG/179/3 zo 4. 4. 2001
sója fazuľováTG/80/6 z 1. 4. 1998
cirok dvojfarebnýTG/122/3 zo 6. 10. 1989
cirok dvojfarebnýTG/122/4 z 25. 3. 2015
cirok sudánskyTG 122/4 z 25. 3. 2015
hybridy pochádzajúce z kríženia ciroku dvojfarebného a ciroku sudanskéhoTG 122/4 z 25. 3. 2015

b) zeleniny

okrúhlicaTG/37/10 zo 4. 4. 2001
čakanka obyčajná siata listnatá (šalátová)TG/154/3 z 18. 10. 1996
medzidruhové hybridy tekvice obrovskej a tekvice mošusovej na použitie ako podpníkyTG/311/1 z 25. 3. 2015

“.

5. Príloha č. 4 sa dopĺňa dvadsiatymsiedmym bodom, ktorý znie:

27. Vykonávacia smernica Komisie (EÚ) 2016/1914 z 31. októbra 2016, ktorou sa menia smernice 2003/90/ES a 2003/91/ES, ktorými sa stanovujú vykonávacie opatrenia na účely článku 7 smernice Rady 2002/53/ES a článku 7 smernice Rady 2002/55/ES týkajúcich sa znakov, ktoré musia byť splnené ako minimum pri skúškach, a minimálnych podmienok na skúšanie určitých odrôd poľnohospodárskych rastlinných druhov a druhov zelenín (Ú. v. EÚ L 296, 1. 11. 2016).“.

6. Príloha č. 4 sa dopĺňa dvadsiatymôsmym bodom, ktorý znie:

28. Vykonávacia smernica Komisie (EÚ) 2016/2109 z 1. decembra 2016, ktorou sa mení smernica Rady 66/401/EHS, pokiaľ ide o zahrnutie nových druhov a botanického názvu druhu Lolium × boucheanum Kunth (Ú. v. EÚ L327, 2. 12. 2016).“.


Čl. II

Toto nariadenie vlády nadobúda účinnosť 1. júla 2017 okrem prvého, druhého a šiesteho bodu, ktoré nadobúdajú účinnosť 1. januára 2018.


Robert Fico v. r.