Nariadenie vlády č. 475/1990 Zb.Nařízení vlády České republiky, kterým se určují pověřené obecní úřady

Čiastka 80/1990
Platnosť od 23.11.1990
Účinnosť od 24.11.1990

475

NAŘÍZENÍ VLÁDY

České republiky

ze dne 2. listopadu 1990,

kterým se určují pověřené obecní úřady

Vláda České republiky stanoví podle § 60 zákona České národní rady č. 367/1990 Sb., o obcích (obecní zřízení):


§ 1

Výkonem státní správy v rozsahu uvedeném v zákoně České národní rady o obecním zřízení1) se v územních obvodech, které stanoví okresní úřady,2) pověřují obecní úřady (dále jen „pověřený obecní úřad“) uvedené v příloze.


§ 2

Toto nařízení nabývá účinnosti dnem voleb do zastupitelstev v obcích v roce 1990.


Pithart v. r.


Příloha k nařízení vlády České republiky č. 475/1990 Sb.

Seznam pověřených obecních úřadů

Okres Benešov:

Benešov, Týnec nad Sázavou, Vlašim, Votice;

Okres Beroun:

Beroun, Hořovice;

Okres Kladno:

Kladno, Slaný, Velvary;

Okres Kolín:

Český Brod, Kolín, Kostelec nad Černými lesy, Kouřim;

Okres Kutná Hora:

Čáslav, Kutná Hora, Sázava, Uhlířské Janovice, Zruč nad Sázavou;

Okres Mělník:

Kralupy nad Vltavou, Mělník, Neratovice;

Okres Mladá Boleslav:

Benátky nad Jizerou, Bělá pod Bezdězem, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště;

Okres Nymburk:

Lysá nad Labem, Městec Králové, Nymburk, Pečky, Poděbrady;

Okres Praha-východ:

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Čelákovice, Odolena Voda, Říčany, Úvaly;

Okres Praha-západ:

Černošice, Hostivice, Jílové u Prahy, Mníšek pod Brdy, Roztoky;

Okres Příbram:

Březnice, Dobříš, Příbram, Rožmitál pod Třemšínem, Sedlčany;

Okres Rakovník:

Jesenice, Nové Strašecí, Rakovník;

Okres České Budějovice:

České Budějovice, Hluboká nad Vltavou, Lišov, Nové Hrady, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou, Zliv;

Okres Český Krumlov:

Český Krumlov, Horní Planá, Kaplice, Vyšší Brod;

Okres Jindřichův Hradec:

České Velenice, Dačice, Jindřichův Hradec, Nová Bystřice, Slavonice, Suchdol nad Lužnicí, Třeboň;

Okres Pelhřimov:

Humpolec, Kamenice nad Lipou, Pacov, Pelhřimov, Počátky;

Okres Písek:

Milevsko, Mirotice, Písek, Protivín;

Okres Prachatice:

Netolice, Prachatice, Vimperk, Volary;

Okres Strakonice:

Blatná, Strakonice, Vodňany, Volyně;

Okres Tábor:

Bechyně, Mladá Vožice, Soběslav, Tábor, Veselí nad Lužnicí;

Okres Domažlice:

Domažlice, Holýšov, Horšovský Týn, Kdyně, Poběžovice, Staňkov;

Okres Cheb:

Aš, Cheb, Mariánské Lázně;

Okres Karlovy Vary:

Karlovy Vary, Nejdek, Ostrov, Teplá, Toužim, Žlutice;

Okres Klatovy:

Horažďovice, Kašperské Hory, Klatovy, Nýrsko, Plánice, Sušice, Železná Ruda;

Okres Plzeň-jih:

Blovice, Dobřany, Nepomuk, Přeštice, Starý Plzenec, Stod;

Okres Plzeň-sever:

Kralovice, Manětín, Město Touškov, Nýřany, Plasy, Třemošná;

Okres Rokycany:

Radnice, Rokycany, Zbiroh;

Okres Sokolov:

Horní Slavkov, Chodov, Kraslice, Kynšperk nad Ohří, Loket, Sokolov;

Okres Tachov:

Bezdružice, Bor, Planá, Stříbro, Tachov;

Okres Česká Lípa:

Cvikov, Česká Lípa, Doksy, Jablonné v Podještědí, Mimoň, Nový Bor;

Okres Děčín:

Benešov nad Ploučnicí, Česká Kamenice, Děčín, Rumburk, Šluknov, Varnsdorf;

Okres Chomutov:

Chomutov, Jirkov, Kadaň, Klášterec nad Ohří, Vejprty;

Okres Jablonec nad Nisou:

Jablonec nad Nisou, Tanvald, Železný Brod;

Okres Liberec:

Český Dub, Frýdlant, Hrádek nad Nisou, Chrastava, Liberec, Nové Město pod Smrkem;

Okres Litoměřice:

Libochovice, Litoměřice, Lovosice, Roudnice nad Labem, Štětí, Úštěk;

Okres Louny

Louny, Podbořany, Žatec;

Okres Most:

Litvínov, Most;

Okres Teplice:

Bílina, Duchcov, Krupka, Teplice;

Okres Ústí nad Labem:

Ústí nad Labem;

Okres Havlíčkův Brod:

Havlíčkův Brod, Golčův Jeníkov, Chotěboř, Ledeč nad Sázavou, Přibyslav, Světlá nad Sázavou;

Okres Hradec Králové:

Hradec Králové, Chlumec nad Cidlinou, Nový Bydžov, Smiřice, Třebechovice pod Orebem;

Okres Chrudim:

Heřmanův Městec, Hlinsko, Chrast, Chrudim, Skuteč, Třemošnice;

Okres Jičín:

Hořice, Jičín, Kopidlno, Lázně Bělohrad, Nová Paka, Sobotka;

Okres Náchod:

Broumov, Červený Kostelec, Česká Skalice, Hronov, Jaroměř, Náchod, Nové Město nad Metují, Police nad Metují, Teplice nad Metují;

Okres Pardubice:

Holice, Lázně Bohdaneč, Chvaletice, Pardubice, Přelouč;

Okres Rychnov nad Kněžnou:

Dobruška, Kostelec nad Orlicí, Opočno, Rokytnice v Orlických horách, Rychnov nad Kněžnou, Týniště nad Orlicí, Vamberk;

Okres Semily:

Jilemnice, Lomnice nad Popelkou, Rokytnice nad Jizerou, Semily, Turnov;

Okres Svitavy:

Jevíčko, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy;

Okres Trutnov:

Dvůr Králové nad Labem, Hostinné, Svoboda nad Úpou, Špindlerův Mlýn, Trutnov, Úpice, Vrchlabí, Žacléř;

Okres Ústí nad Orlicí:

Česká Třebová, Choceň, Jablonné nad Orlicí, Králíky, Lanškroun, Letohrad, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Žamberk;

Okres Blansko:

Adamov, Blansko, Boskovice, Letovice;

Okres Brno-venkov:

Ivančice, Kuřim, Rosice, Šlapanice, Tišnov, Židlochovice;

Okres Břeclav:

Břeclav, Hustopeče, Klobouky, Mikulov, Pohořelice;

Okres Hodonín:

Bzenec, Hodonín, Kyjov, Strážnice, Velká nad Veličkou, Veselí nad Moravou, Ždánice;

Okres Jihlava:

Jihlava, Polná, Telč, Třešť;

Okres Kroměříž:

Bystřice pod Hostýnem, Holešov, Hulín, Chropyně, Koryčany, Kroměříž, Morkovice-Slížany;

Okres Prostějov:

Konice, Němčice nad Hanou, Prostějov;

Okres Třebíč:

Hrotovice, Jaroměřice nad Rokytnou, Jemnice, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Třebíč;

Okres Uherské Hradiště:

Bojkovice, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Uherský Ostroh;

Okres Vyškov:

Bučovice, Rousínov, Slavkov u Brna, Vyškov;

Okres Zlín:

Brumov-Bylnice, Luhačovice, Napajedla, Otrokovice, Slavičín, Valašské Klobouky, Vizovice, Zlín;

Okres Znojmo:

Hrušovany nad Jevišovkou, Miroslav, Moravský Krumlov, Vranov nad Dyjí, Znojmo;

Okres Žďár nad Sázavou:

Bystřice nad Pernštejnem, Nové Město na Moravě, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou;

Okres Bruntál

Bruntál, Horní Benešov, Město Albrechtice, Moravský Beroun, Krnov, Rýmařov, Vrbno pod Pradědem, Zlaté Hory;

Okres Frýdek-Místek:

Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Třinec;

Okres Karviná:

Bohumín, Český Těšín, Havířov, Karviná, Orlová;

Okres Nový Jičín:

Bílovec, Frenštát pod Radhoštěm, Fulnek, Kopřivnice, Nový Jičín, Odry, Příbor, Studénka;

Okres Olomouc:

Hlubočky, Litovel, Olomouc, Šternberk, Uničov;

Okres Opava:

Hlučín, Kravaře, Opava, Vítkov;

Okres Přerov:

Hranice, Kojetín, Lipník nad Bečvou, Přerov;

Okres Šumperk:

Hanušovice, Javorník, Jeseník, Mohelnice, Šumperk, Zábřeh;

Okres Vsetín:

Karolínka, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Vsetín.

Poznámky pod čiarou

1) § 14 ods. 2 písm. b) zákona SNR č. 79/1978 Zb. o štátnej správe v školstve v znení neskorších predpisov (úplné znenie č. 50/1984 Zb.)

2) Zákon č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok).