Vyhláška č. 216/1949 Zb.Vyhláška, ktorou sa určujú sídla doplňovacích úradov I. a II. stolice a obvody ich pôsobnosti.

(v znení č. 53/1950 Zb.)

Čiastka 66/1949
Platnosť od 15.10.1949 do31.12.1997
Účinnosť od 01.05.1950 do31.12.1997
Zrušený 351/1997 Z. z.

216

Vyhláška Ministerstva národnej obrany po dohode s Ministerstvom vnútra,

zo dňa 29. septembra 1949

ktorou sa určujú sídla doplňovacích úradov I. a II. stolice a obvody ich pôsobnosti.

Ministerstvo národnej obrany určuje po dohode s Ministerstvom vnútra podľa § 80, ods. 2 vládneho nariadenia zo dňa 14. septembra 1949, č. 209 Sb., ktorým sa vykonáva branný zákon:


§ 1

Sídla doplňovacích úradov I. a II. stolice a obvody ich pôsobnosti sa určujú tak, ako je uvedené v prílohe tejto vyhlášky, ktorá tvorí jej súčiastku.


§ 2

Táto vyhláška nadobúda účinnosť dňom 1. októbra 1949.


arm. gen. Svoboda v. r.


Príloha k vyhláške Ministerstva národnej obrany č. 216/1949 Sb.

Prehľad sídiel doplňovacích úradov a obvodov ich pôsobnosti.

Vojenský doplňovací úradCivilný doplňovací úrad
II. stolicaI. stolicaII. stolicaI. stolica
Veliteľstvo oblastiKrajské vojenské veliteľstvoKrajský národný výborOkresný národný výbor (národný výbor, vykonávajúci pôsobnosť okresného národného výboru)
PrahaPrahaÚstredný národný výbor PrahaNa území hlavného mesta Prahy príslušný obvodný národný výbor
PrahaBenešov
Beroun
Brandýs nad Labem
Český Brod
Dobříš
Hořovice
Kladno
Kolín
Kralupy nad Vltavou
Kutná Hora
Mělník
Mladá Boleslav
Nové Strašecí
Nymburk
Poděbrady
Praha-jih
Praha-sever
Praha-východ
Praha-západ
Příbram
Rakovník
Říčany
Sedlčany
Slaný
Vlašim
Votice
PlzeňPlzeňBlatná
Blovice
Domažlice
Horažďovice
Horšovský Týn
Klatovy
Plasy
Jednotný národný výbor Plzeň
Přeštice
Rokycany
Stod
Stříbro
Sušice
Tachov
Karlovy VaryKarlovy Vary
Cheb
Jáchymov
Kadaň
Jednotný národný výbor Karlovy Vary
Kraslice
Mariánské Lázně
Podbořany
Sokolov
Toužim
Ústí nad Labem dočasne so sídlom v LitomericiachÚstí nad LabemBílina
Děčín
Duchcov
Chomutov
Litoměřice
Litvínov
Louny
Lovosice
Most
Roudnice nad Labem
Teplice
Jednotný národný výbor Ústí nad Labem
Žatec
LiberecLiberecČeská Lípa
Doksy
Frýdlant
Jablonec nad Nisou
Jilemnice
Jednotný národný výbor Liberec
Mnichovo Hradiště
Nový Bor
Rumburk
Semily
Turnov
Hradec KrálovéHradec KrálovéBroumov
Dobruška
Dvůr Králové nad Labem
Hořice
Jednotný národný výbor Hradec Králové
Jaroměř
Jičín
Náchod
Nová Paka
Nový Bydžov
Rychnov nad Kněžnou
Trutnov
Vrchlabí
Žamberk
Čáslav
Hlinsko
Holice
Chotěboř
Chrudim
Lanškroun
Litomyšl
Jednotný národný výbor Pardubice
Polička
Přelouč
Ústí nad Orlicí
Vysoké Mýto
České BudějoviceČeské BudějoviceJednotný národný výbor České Budějovice
Český Krumlov
JIndřichův Hradec
Kaplice
Milevsko
Písek
Prachatice
Soběslav
Strakonice
Tábor
Trhové Sviny
Třeboň
Týn nad Vltavou
Vimperk
Vodňany
JihlavaJihlavaDačice
Havlíčkův Brod
Humpolec
Jednotný národný výbor Jihlava
Kamenice nad Lipou
Ledeč nad Sázavou
Moravské Budějovice
Pacov
Pelhřimov
Třebíč
Třešť
Velké Meziříčí
Žďár
BrnoBrnoBlansko
Boskovice
Brno
Na území mesta Brna Ústredný národný výbor Brno
Břeclav
Bučovice
Bystřice nad Pernštejnem
Hustopeče
Mikulov
Moravská Třebová
Moravský Krumlov
Rosice
Slavkov
Svitavy
Tišnov
Velká Bíteš
Vyškov
Znojmo
Židlochovice
OlomoucOlomoucBruntál
Hranice
Jeseník
Kojetín
Litovel
Jednotný národný výbor Olomouc
Prostějov
Přerov
Rýmařov
Šternberk
Šumperk
Zábřeh
Gottwaldov GottwaldovJednotný národný výbor Gottwaldov
Hodonín
Holešov
Kroměříž
Kyjov
Uherské Hradiště
Uherský Brod
Valašské Klobouky
Valašské Meziříčí
Veselí nad Moravou
Vsetín
OstravaOstravaBílovec
Český Těšín
Frenštát pod Radhoštěm
Hlučín
Karviná
Krnov
Místek
Nový Jičín
Jednotný národný výbor Opava
Jednotný národní výbor Ostrava
Vítkov
BratislavaBratislavaBratislavaBratislava
Na území mesta Bratislavy Ústredný národný výbor Bratislava
Čalovo
Dunajská Streda
Galanta
Malacky
Myjava
Nové Mesto nad Váhom
Pezinok
Piešťany
Senec
Senica
Sered
Skalica
Šamorín
Trenčín
Trnava
NitraNitraBánovce nad Bebravou
Hlohovec
Hurbanovo
Komárno
Levice
Jednotný národný výbor Nitra
Nové Zámky
Partizánske
Prievidza
Šaľa
Štúrovo
Šurany
Topoľčany
Vráble
Zlaté Moravce
Želiezovce
Banská BystricaBanská BystricaJednotný národný výbor Banská Bystrica
Banská Štiavnica
Brezno
Hnúšťa
Jesenské
Kremnica
Krupina
Lučenec
Modrý Kameň
Nová Baňa
Rimavská Sobota
Šafárikovo
Šahy
Zvolen
ŽilinaŽilinaBytča
Čadca
Dolný Kubín
Ilava
Kysucké Nové Mesto
Liptovský Hrádok
Liptovský Svätý Mikuláš
Námestovo
Považská Bystrica
Púchov
Rajec
Ružomberok
Trstená
Turčianske Teplice
Turčiansky Svätý Martin
Jednotný národný výbor Žilina
KošiceKošiceGelnica
Kežmarok
Jednotný národný výbor Košice
Kráľovský Chlmec
Levoča
Moldava nad Bodvou
Poprad
Revúca
Rožňava
Sečovce
Spišská Nová Ves
Trebišov
Jednotný národný výbor Vysoké Tatry
PrešovPrešovBardejov
Giraltovce
Humenné
Medzilaborce
Michalovce
Jednotný národný výbor Prešov
Sabinov
Snina
Sobrance
Spišská Stará Ves
Stará Ľubovňa
Stropkov
Svidník
Veľké Kapušany
Vranov