Nariadenie vlády č. 221/1948 Zb.Nariadenie, ktorým sa určujú sídla a obvody pôsobnosti oblastných komisií pre technickohospodárske úpravy pozemkov.

Čiastka 81/1948
Platnosť od 28.09.1948 do09.10.1949
Účinnosť od 28.09.1948 do09.10.1949
Zrušený 211/1949 Zb.

221

Vládne nariadenie

zo dňa 14. septembra 1948,

ktorým sa určujú sídla a obvody pôsobnosti oblastných komisií pre technickohospodárske úpravy pozemkov.

Vláda republiky Československej nariaďuje podľa § 8, ods. 1 zákona zo dňa 21. marca 1948, č. 47 Sb., o niektorých technickohospodárskych úpravách pozemkov (sceľovacieho zákona):


§ 1

Sídla a obvody pôsobnosti oblastných komisií pre technickohospodárske úpravy pozemkov (ďalej len „oblastné komisie“) sa určujú v prílohe tohto nariadenia, ktorá je jeho súčiastkou.


§ 2

Toto nariadenie nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia; vykoná ho minister pôdohospodárstva v dohode so zúčastnenými ministrami.


Zápotocký v. r.

Ďuriš v. r.


Príloha vládneho nariadenia č. 221/1948 Sb.

Sídlo oblastnej komisie:Obvod pôsobnosti oblastnej komisie sa vzťahuje na tieto správne okresy (mestá s osobitným štatútom):
I.V zemi Českej:
1. České Budějovice České Budějovice, Jindřichův Hradec, Kamenice nad Lipou, Kaplice, Český Krumlov, Milevsko, Pelhřimov, Tábor, Třeboň a Týn nad Vltavou
2. ČáslavHavlíčkův Brod, Čáslav, Kutná Hora, Humpolec, Chotěboř, Chrudim, Kolín, Lanškroun, Ledeč nad Sázavou, Litomyšl, Pardubice, Polička, Ústí nad Orlicí a Vysoké Mýto
3. JičínMladá Boleslav, Broumov, Nový Bydžov, Dobruška, Dvůr Králové nad Labem, Frýdlant, Hořice, Hradec Králové, Mnichovo Hradiště, Jablonec nad Nisou, Jaroměř, Jičín, Jilemnice, Liberec-mesto, Liberec-okolie, Náchod, Nové Město nad Metují, Nymburk, Nová Paka, Poděbrady, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Trutnov, Turnov, Vrchlabí a Žamberk
4. PísekAš, Blatná, Domažlice, Cheb, Jáchymov, Kadaň, Karlovy Vary, Klatovy, Kralovice, Kraslice, Mariánské Lázně, Loket, Nejdek, Planá, Písek, Plzeň-mesto, Plzeň-okolie, Podbořany, Prachatice, Přeštice, Rokycany, Sokolov, Strakonice, Stříbro, Sušice, Tachov, Teplá, Horšovský Týn, Vejprty a Žlutice
5. Praha ako sídlo okresného národného výboru Praha-okolie-juh Benešov, Beroun, Bílina, Brandýs nad Labem, Český Brod, Děčín, Dubá, Duchcov, Hořovice, Chomutov, Jablonné v Podještědí, Jílové, Kladno, Kralupy nad Vltavou, Česká Lípa, Litoměřice, Louny, Mělník, Most, Praha-mesto, Praha-okolie-juh, Praha-okolie-sever, Příbram, Rakovník, Roudnice nad Labem, Rumburk, Říčany, Sedlčany, Slaný, Šluknov, Teplice, Ústí nad Labem, Varnsdorf, Vlašim a Žatec
II.V zemi Moravsko-sliezskej:
1. Brno - ako sídlo okresného národného výboru Brno-okolie Boskovice, Brno-mesto, Brno-okolie, Hustopeče, Velké Meziříčí, Mikulov, Nové Město na Moravě, Tišnov, Třebíč, Moravská Třebová a Vyškov
2. Olomouc - ako sídlo okresného národného výboru Olomouc-okolie Moravský Beroun, Hranice, Kroměříž, Litovel, Olomouc-mesto, Olomouc-okolie, Prostějov, Přerov, Rýmařov, Šternberk, Šumperk a Zábřeh
3. Opava - ako sídlo okresného národného výboru Opava-okolie Bílovec, Bruntál, Fryštát, Hlučín, Jeseník, Nový Jičín, Krnov, Místek, Opava-mesto, Opava-okolie, Ostrava a Český Těšín
4. Zlín Uherský Brod, Hodonín, Holešov, Uherské Hradiště, Kyjov, Valašské Meziříčí, Vsetín a Zlín
5. ZnojmoMoravské Budějovice, Dačice, Jihlava, Moravský Krumlov a Znojmo
III.Na Slovensku:
1. Bratislava - ako sídlo okresného národného výboru Bratislava-okolie Bánovce nad Bebravou, Bratislava-mesto, Bratislava-okolie, Galanta, Hlohovec, Hurbanovo, Komárno, Malacky, Modra, Zlaté Moravce, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Prievidza, Senica, Skalica, Dunajská Streda, Šaľa, Šamorín, Štúrovo, Topoľčany, Trnava, Vráble a Nové Zámky
2. Banská BystricaNová Baňa, Brezno, Banská Bystrica, Jesenské, Modrý Kameň, Kremnica, Krupina, Levice, Lučenec, Revúca, Rožňava, Rimavská Sobota, Šafárikovo, Banská Štiavnica, Zvolen a Želiezovce
3. Košice - ako sídlo okresného národného výboru Košice-okolie Bardejov, Gelnica, Giraltovce, Humenné, Kráľovský Chlmec, Veľké Kapušany, Kežmarok, Košice-mesto, Košice-okolie, Levoča, Stará Lubovňa, Medzilaborce, Michalovce, Moldava nad Bodvou, Poprad, Prešov, Sabinov, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Spišská Stará Ves, Stropkov, Svidník, Vysoké Tatry, Trebišov a Vranov
4. Žilina Považská Bystrica, Bytča, Čadca, Ilava, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Svätý Mikuláš, Námestovo, Púchov, Ružomberok, Trenčín, Trstená, Turčiansky Svätý Martin a Žilina