06.03.2013

Zimné olympijské hry

lyžiar

Je to ešte hudba ďalekej budúcnosti, ale v roku 2022 by sa mohlo začať poľskému, ale aj slovenskému turizmu lepšie dariť. Premiér Róbert Fico podporuje vytvorenie spoločnej kandidatúry s poľskou ministerkou športu a cestovného ruchu Joannou Muchanavou na zorganizovanie  ZOH. Obe krajiny by tak podstúpili tlaku reklamnej zaťaženosti, čo by určite ustáli s úsmevom. Cestovný ruch by obživol, ale to by nebola jediná výhoda. Takéto podujatie by malo veľký význam aj z ekonomického hľadiska.

 

Počiatočná investícia sa odhaduje na 1,5 miliardy dolárov, ktoré by boli investované do rozvoja infraštruktúry. Poľská a slovenská strana Tatier by sa tak konečne dočkala spojenia železničnou traťou vedúcou cez tunel.

 

Deklaráciu o spolupráci podpísali prezident Poľského olympijského výboru Andrzej Krasnicki, šéf Slovenského olympijského výboru František Chmelár a primátor Krakova Jaciek Majchrowski.

 

Lyžiarske disciplíny, snoubording či biatlon by sa odohrávali v Zakopanom, hokejové turnaje by sa mali odohrávať aj na slovenskej strane Tatier, pre boby, sánky a skeleton sa priestor ešte neurčil. Za hlavne centrum OH je zvolený Krakov.

 

Obe krajiny sú presvedčené, že majú šancu, pretože záujem prejavili krajiny, ktoré už hosťovali tento športový sviatok, a tiež Ukrajinský Ľvov, ktorý však momentálne nemá vybudované žiadne podmienky na privítanie takéhoto podujatia. 

 

Aktuálne znenie zákona o podpore cestovného ruchu

Aktuálne znenie zákona o organizácii a podpore športu

 

Autor: Bc. Nina Szabová

Spresnenie

Kategórie

História