Blog

30.05.2012Novinky

Hľadanie z lišty prehliadača

Novinka


Vyhľadávate často na Zákony pre ľudí?

Potom určite privítate novú možnosť vyhľadávať rovno z adresného riadku Vášho prehliadača.

30.05.2012Mikroprávo

Komplexný zákon pre všetkých zdravotníkov

Komplexný zákon pre všetkých zdravotníkov

Ministerstvo zdravotníctva pripravuje návrh veľkého komplexného zákona o platoch všetkých zdravotníkov, nielen lekárov a sestier, ale aj zdravotníckych pracovníkov, fyzioterapeutov, asistentov, laborantov a sanitkárov. Platnosť takéhoto zákona je zatiaľ nekonkretizovaná z dôvodu zdĺhavého procesu tvorby, pri ktorej chcú zo všetkými zúčastnenými stranami diskutovať.

29.05.2012Mikroprávo

Zákaz fajčenia v nákupných centrách

Zákaz fajčenia v nákupných centrách

Od 1.1.2013 chce Úrad verejného zdravotníctva SR dať do platnosti novelu zákona o ochrane nefajčiarov, ktorá by mala byť do konca júna predložená NR SR na pripomienkové konanie. Informoval o tom vedúci odboru podpory zdravia na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave. Tento zákaz by mal platiť aj v iných priestoroch (areáloch) ako napríklad areál škôl, kín, ihriská ...

24.05.2012Mikroprávo

Pohotovosť zamestnancov

Pohotovosť zamestnancov

Zamestnávateľ, ktorý pri odmeňovaní postupuje podľa zákona č. 553/2003 Z. z., potrebuje so zamestnancami IT oddelenia zabezpečiť plnenie úloh zamestnávateľa aj mimo rozvrhu pracovných zmien. Zamestnávateľ uplatňuje pružný pracovný čas so základným časovým úsekom od 9.00 – 14.00 hodiny. Ako má riešiť zamestnávateľ situáciu, keď charakter práce vyžaduje, aby bola zabezpečená činnosť zamestnávateľa aj mimo rozvrhu pracovných zmien?

03.05.2012Mikroprávo

Návrh zmeny počtu poslancov v NR SR

panáčik udiera sudcovským kladivkom

Predkladaný návrh zmeny Ústavy SR znižuje počet poslancov NR SR na 100. Takéto zníženie počtu poslancov v prípade jeho schválenia môže po nasledujúcich parlamentných voľbách znamenať úsporu až 13 mil. eur v priebehu jedného štvorročného volebného obdobia. Uvedená suma zodpovedá však iba priamym nákladom na plat poslanca a jeho asistenta.