01.08.2000

213

01.08.2000

VYHLÁŠKA

01.08.2000

Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky

01.08.2000

z 29. mája 2000

01.08.2000

o chránených nerastoch a chránených skamenelinách a o ich spoločenskom ohodnocovaní

01.08.2000

Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky podľa § 24 ods. 1 písm. c) a d) a § 27 ods. 11 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 287/1994 Z. z. o ochrane prírody a krajiny ustanovuje:


01.08.2000

§ 1

01.08.2000

Chránené nerasty a chránené skameneliny

01.08.2000

(1) Chránené nerasty sú

01.08.2000

a) nálezy nerastov nájdené na území Slovenskej republiky, podľa ktorých boli nerasty prvýkrát opísané pre vedu a ktoré sú uvedené v prílohe č. 1 časti A (ďalej len „typový nerast“),

01.08.2000

b) nerasty predstavujúce prírodné prvky alebo chemické zlúčeniny zväčša s kryštálovou štruktúrou, ktoré vznikli v dôsledku geologických procesov na území Slovenskej republiky a ktoré sú uvedené v prílohe č. 1 časti B,

01.08.2000

c) meteority nájdené na území Slovenskej republiky.

01.08.2000

(2) Chránené skameneliny sú

01.08.2000

a) nálezy skamenelín nájdené na území Slovenskej republiky, podľa ktorých boli skameneliny prvýkrát opísané pre vedu a ktoré sú uvedené v prílohe č. 2 (ďalej len „typová skamenelina“),

01.08.2000

b) skameneliny dostatočne zachované na ich spoľahlivé určenie, ktoré sú zvyškami fosílnych živočíchov a rastlín, ich odtlačkov alebo stôp ich činnosti z územia Slovenskej republiky a ktoré sú uvedené v prílohe č. 3.

01.08.2000

§ 2

01.08.2000

Ochrana chránených nerastov a chránených skamenelín

01.08.2000

(1) Ochrana chránených nerastov a chránených skamenelín zahŕňa

01.08.2000

a) zachovanie mineralogicky najcennejších nerastov a paleontologicky najcennejších skamenelín bez zmeny na mieste ich prirodzeného nálezu, ak im nehrozí poškodenie alebo zničenie v dôsledku prírodných vplyvov alebo ľudskej činnosti, odcudzenie, alebo ak nie je ohrozený plynulý chod prevádzkovej činnosti právnickej osoby alebo fyzickej osoby oprávnenej na podnikanie,

01.08.2000

b) ochranu miesta prirodzeného nálezu,

01.08.2000

c) ich odber z miesta prirodzeného nálezu oddelením od pôvodného horninového alebo minerálového prostredia na účel ich identifikácie alebo vedeckého skúmania s následným uložením v zbierkach takým spôsobom, aby sa nepoškodili,

01.08.2000

d) ich ochranu ako predmetov múzejnej hodnoty vrátane zabezpečenia trvalej odbornej starostlivosti o ne,

01.08.2000

e) ich trvalé zachovanie v jednotlivých vzorkách alebo v zbierkach na území Slovenskej republiky,

01.08.2000

f) ochranu pred nepovoleným nakladaním s nimi.1)

01.08.2000

(2) Ak hrozí poškodenie chránených nerastov alebo chránených skamenelín ich odberom z miesta prirodzeného nálezu, zabezpečuje sa ochrana tohto miesta najmä vyhlásením územnej ochrany2) alebo výkupom pozemku.3)

01.08.2000

(3) Odobratým chráneným nerastom a chráneným skamenelinám uloženým v jednotlivých vzorkách alebo v zbierkach sa zabezpečuje trvalá odborná starostlivosť, ktorou sa rozumie uloženie chránených nerastov a chránených skamenelín v priestoroch bez škodlivých chemických a mechanických vplyvov, ich zabezpečenie pred odcudzením a ich nezameniteľné označenie; za nezameniteľné označenie sa považuje uvedenie najmä názvu chráneného druhu, miesta prirodzeného nálezu, roku nálezu alebo odobratia vzorky a pridelenie evidenčného čísla. Na ochranu chránených nerastov a chránených skamenelín ako predmetov múzejnej hodnoty uložených v múzejných zbierkach sa vzťahujú osobitné predpisy.4)

01.08.2000

(4) Trvalé zachovanie chránených nerastov a chránených skamenelín v jednotlivých vzorkách alebo v zbierkach na území Slovenskej republiky sa nevzťahuje na výmenu zbierok múzeí a vedeckých pracovísk, ak nejde o typové nerasty a typové skameneliny.

01.08.2000

(5) Chránené nerasty uvedené v prílohe č. 1 časti B možno

01.08.2000

a) zbierať5) na účely ich spracúvania a obchodovania s nimi,

01.08.2000

b) spracúvať,5)

01.08.2000

c) obchodovať s nimi,5)

01.08.2000

len ak ide preukázateľne o ich hromadný výskyt na mieste ich prirodzeného nálezu a ak sú v zbierkach štátnych múzeí s prírodovedným zameraním.

01.08.2000

(6) Spracúvaním sa na účely tejto vyhlášky rozumie výroba úžitkových, ozdobných a umeleckých predmetov z chránených nerastov a chránených skamenelín.

01.08.2000

(7) Obchodovaním sa na účely tejto vyhlášky rozumie akýkoľvek prevod vlastníctva chránených nerastov a chránených skamenelín, ako aj akákoľvek zmena ich držiteľa v dôsledku nájmu, pôžičky, výpožičky alebo úschovy okrem nadobúdania zbierkových predmetov múzeami podľa osobitných predpisov,4) vysokými školami s prírodovedným zameraním, Slovenskou akadémiou vied a ďalšími vedeckými pracoviskami, ktoré vykonávajú vedeckovýskumnú činnosť v geologických vedách (mineralógii a paleontológii).

01.08.2000

(8) Potvrdenie o oznámení nálezu, ktorého vzor je uvedený v prílohe č. 4 (ďalej len „potvrdenie“), je dokladom potvrdzujúcim oznámenie nálezu chránených nerastov a chránených skamenelín na mieste ich prirodzeného nálezu, ako aj nálezu chránených nerastov a chránených skamenelín odobratých z miesta prirodzeného nálezu po ich identifikácii. Potvrdenie je verejná listina. Pri každej zmene držiteľa chránených nerastov a chránených skamenelín sa originál potvrdenia odovzdáva novému držiteľovi. Ak ide o trvalý vývoz chránených nerastov a chránených skamenelín, originál potvrdenia sa odovzdáva Ministerstvu životného prostredia Slovenskej republiky.

01.08.2000

§ 3

01.08.2000

Odber chránených nerastov a chránených skamenelín

01.08.2000

(1) Odber takého množstva vzoriek chránených nerastov a vzoriek chránených skamenelín z miesta prirodzeného nálezu, pri ktorom sa nepoškodí podstata chránených nerastov a chránených skamenelín, možno uskutočniť, ak

01.08.2000

a) nie je možné zabezpečiť ich ochranu pred poškodením alebo zničením v dôsledku prírodných vplyvov a ľudskej činnosti alebo pred odcudzením,

01.08.2000

b) by prerušenie prác, pri ktorých došlo k nálezu, ohrozilo plynulý chod prevádzkovej činnosti právnickej osoby alebo fyzickej osoby oprávnenej na podnikanie,6)

01.08.2000

c) odber je potrebný na účel ich identifikácie a vedeckého skúmania.

01.08.2000

(2) Odobraté chránené nerasty a chránené skameneliny označené podľa § 2 ods. 3 sa prednostne uložia v zbierkach tých štátnych múzeí s prírodovedným zameraním,7) do ktorých podľa ich významu patria a ktoré majú na ich ochranu vytvorené najlepšie podmienky; typové skameneliny sa uložia v zbierkach Slovenského národného múzea.

01.08.2000

§ 4

01.08.2000

Spoločenské ohodnocovanie chránených nerastov a chránených skamenelín

01.08.2000

(1) Spoločenská hodnota chránených nerastov a chránených skamenelín vyjadruje ich vedeckú, kultúrnu a národnú hodnotu, ktorá sa určuje s prihliadnutím na vzácnosť ich výskytu.

01.08.2000

(2) Spoločenské ohodnocovanie chránených nerastov a chránených skamenelín sa uplatňuje najmä pri

01.08.2000

a) posudzovaní závažnosti konania spočívajúceho v ich poškodení, zničení alebo v inom nepovolenom nakladaní s nimi1) a pri vyčíslení vzniknutej škody,8)

01.08.2000

b) vypracúvaní znaleckých posudkov,9)

01.08.2000

c) určovaní nálezného.10)

01.08.2000

§ 5

01.08.2000

Spoločenská hodnota chránených nerastov a chránených skamenelín

01.08.2000

(1) Spoločenská hodnota chránených nerastov je uvedená v prílohe č. 1 časti B; pri určovaní tejto hodnoty sa prihliada najmä na rozmer nálezu a vývoj vzorky (morfológiu a formu kryštálov).

01.08.2000

(2) Spoločenská hodnota chránených skamenelín je uvedená v prílohe č. 3; pri určovaní tejto hodnoty sa prihliada najmä na vzácnosť nálezu a stav zachovania vzorky.

01.08.2000

(3) V závislosti od vzácnosti výskytu nálezu a významu miesta nálezu na území Slovenskej republiky možno spoločenskú hodnotu chránených nerastov určenú podľa prílohy č. 1 časti B a spoločenskú hodnotu chránených skamenelín určenú podľa prílohy č. 3 zvýšiť až o 400 % hornej hranice.

01.08.2000

(4) Spoločenská hodnota typových nerastov, meteoritov nájdených na území Slovenskej republiky a typových skamenelín sa určuje znaleckým posudkom;9) pri jej určovaní sa prihliada na skutočnosti uvedené v odseku 3.


01.08.2000

§ 6

01.08.2000

Zrušovacie ustanovenie

01.08.2000

Zrušuje sa vyhláška Ministerstva kultúry Slovenskej socialistickej republiky č. 60/1986 Zb. o chránených druhoch nerastov.

01.08.2000

§ 7

01.08.2000

Účinnosť

01.08.2000

Táto vyhláška nadobúda účinnosť 1. augusta 2000.


01.08.2000

László Miklós v. r.


01.08.2000

Príloha č. 1 k vyhláške č. 213/2000 Z. z.

01.08.2000

ČASŤ A

01.08.2000

TYPOVÉ NERASTY

01.08.2000

Názov

01.08.2000

euchroit

01.08.2000

evansit

01.08.2000

hauerit

01.08.2000

hodrušit

01.08.2000

kornelit

01.08.2000

libethenit

01.08.2000

mrázekit

01.08.2000

romboklas

01.08.2000

schafarzikit

01.08.2000

szomolnokit

01.08.2000

tetradymit

01.08.2000

vashegyit

01.01.2009

ČASŤ B

01.01.2009

CHRÁNENÉ NERASTY A ICH SPOLOČENSKÁ HODNOTA

01.01.2009
NázovVymedzenieEuro
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
akantit kryštál nad 7 mm 66,38 –132,77
achát prírodný alebo nabrúsený nad 25 cm2 36,51 – 59,74
ametyst kryštál nad 8 cm 39,83 – 66,38
ametyst holubníkovitýkryštál nad 5 cm 53,11 – 99,58
antimón zrnitý agregát nad 12 cm233,19 – 66,38
antimonit kryštál nad 8 cm 89,62 – 165,96
antlerit agregát kryštálov nad 10 cm226,55 – 49,79
apjohnit agregát kryštálov nad 5 cm2 39,83 – 66,38
aragonit kryštál nad 15 cm
formy aragonitovej výplne v jaskyniach a priepastiach
33,19 – 165,96
33,19 – 497,90
arzenolit agregát kryštálov nad 5 cm2 36,51 – 66,38
baryt kryštál nad 5 cm 29,87 – 49,79
botryogén agregát kryštálov nad 5 cm253,11 – 99,58
camerolait agregát kryštálov nad 6 cm2 33,19 – 66,38
celestín kryštál nad 1 cm,
agregát kryštálov nad 5 cm2
43,15 – 82,98
claudetit agregát kryštálov nad 5 cm2 46,47 – 99,58
devillín kryštál nad 7 mm,
agregát kryštálov nad 10 cm2
33,19 – 66,38
diaspor agregát kryštálov nad 15 cm229,87 – 66,38
euchroit kryštál nad 2 cm,
agregát kryštálov nad 8 cm2
73,02 – 146,05
evansit nátekový agregát nad 20 cm2 49,79 – 99,58
evenkit agregát kryštálov nad 10 cm243,15 – 86,30
F-zunyit zrnitý agregát nad 25 cm226,55 – 66,38
galenit kryštál nad 5 cm 33,19 – 199,16
hauerit kryštál nad 5 mm 49,79 – 99,58
hodrušit kryštál nad 5 mm,
agregát kryštálov nad 5 cm2
56,42 – 99,58
chalcedón náteky nad 50 cm226,55 – 116,17
chalkofylit agregát kryštálov nad 8 cm2
alebo kryštál nad 0,5 cm
39,83 – 79,66
chalkopyrit kryštál nad 4 cm 49,79 – 99,58
idrialit (idrialín)agregát kryštálov nad 10 cm233,19 – 66,38
kalcit kryštál nad 15 cm
sintrové formy v jaskyniach a priepastiach
26,55 – 66,38
26,55 – 331,93
kermezit kryštál nad 5 cm,
agregát kryštálov nad 50 cm2
33,19 – 298,74
kornelit* 33,19 – 66,38
kremeň holubníkovitý kryštál nad 12 cm 59,74 – 116,17
krištáľ kryštál nad 10 cm 33,19 – 66,38
krištáľ holubníkovitý kryštál nad 6 cm,
agregát kryštálov nad 60 cm2
33,19 – 199,16
langit kryštál nad 5 mm,
agregát kryštálov nad 20 cm2
26,55 – 66,38
libethenit kryštál nad 7 mm 53,11 – 99,58
meď agregát kryštálov a plieškov nad 20 cm246,47 – 66,38
mrázekit kryštál nad 3 mm,
agregát kryštálov nad 4 cm2
66,38 – 132,77
opál drahý hniezda nad 10 cm266,38 – 531,10
polybázit kryštál nad 1 cm 49,79 – 99,58
posnjakit agregát kryštálov nad 8 cm226,55 – 53,11
pseudomalachit kôry, náteky nad 15 cm229,87 – 66,38
pyrargyrit kryštál nad 1 cm 59,74 – 119,49
pyrit kryštál nad 10 cm 33,19 – 66,38
romboklas* 46,47 – 92,94
rumelka kryštál nad 8 mm 39,83 – 79,66
rutil kryštál nad 5 cm 26,55 – 53,11
sfalerit kryštál nad 5 cm 26,55 – 99,58
schafarzikit* 66,38 – 99,58
skinnerit kryštál nad 1 cm 43,15 – 82,98
stefanit kryštál nad 1 cm 66,38 – 132,77
strašimirit agregát kryštálov nad 15 cm226,55 – 53,11
striebro agregát kryštálov,
drôtikov a plieškov nad 10 cm2
99,58 – 199,16
szomolnokit* 33,19 – 66,38
tetradymit kryštál nad 5 mm 46,47 – 92,94
tetraedrit kryštál nad 2 cm 33,19 – 66,38
valentinit kryštál nad 2 cm,
agregát kryštálov nad 10 cm2
59,74 – 119,49
vashegyit zrnitý agregát nad 10 cm246,47 – 92,94
voltait kryštál nad 5 mm,
agregát kryštálov nad 5 cm2
69,70 – 139,41
záhnedakryštál nad 15 cm 66,38 – 132,77
zlato, elektrum agregát kryštálov,
drôtikov a plieškov nad 5 cm2
165,96 – 497,90
01.01.2009

Poznámky:

01.01.2009

1. Pojem nerast je rovnocenný s pojmom minerál.

01.01.2009

2. Kryštál je geometricky ohraničené prírodné teleso bez mechanického poškodenia.

01.01.2009

3. Agregát kryštálov je zhluk viacerých kryštálov toho istého minerálu vytvárajúci priestorový tvar.

01.01.2009

4. Zrnitý agregát je zoskupenie zŕn nerastu vytvárajúce priestorový tvar.

01.01.2009

5. Nátekový agregát je priestorový tvar bez zjavných znakov kryštálov.

01.01.2009

6. Každý nález nerastov označených v tejto prílohe znakom * sa považuje za chránený nerast.

01.01.2009

7. Plošné vymedzenie v cm2 je dané ohraničením vzorky v priemete do roviny.

01.08.2000

Príloha č. 2 k vyhláške č. 213/2000 Z. z.

01.08.2000

TYPOVÉ SKAMENELINY

01.08.2000

Kmeň: PROTOZOA

01.08.2000

Trieda: RHIZOPODA

01.08.2000

Rad: FORAMINIFERA

01.08.2000

1. Aeolisaccus tintinniformis Mišík, 1971

01.08.2000

2. Agathammina multispira Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

3. Agathammina parafusiformis Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

4. Ammobaculites alveolatus Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

5. Ammobaculites hoheneggeri Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

6. Amphorella bicamerata bicamerata Borza – Samuel, 1977

01.08.2000

7. Amphorella bicamerata intermedia Borza – Samuel, 1977

01.08.2000

8. Amphorella bicamerata minuta Borza – Samuel, 1977

01.08.2000

9. Amphorella bilongicamerata bilongicamerata Borza – Samuel, 1977

01.08.2000

10. Amphorella lageniformis Borza – Samuel, 1977

01.08.2000

11. Amphorella subsphaerica Borza – Samuel, 1977

01.08.2000

12. Angulodiscus glomospirelloides Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

13. Angulodiscus pokornyi Salaj, 1967

01.08.2000

14. Arenobulimina gerochi Samuel – Salaj, 1962

01.08.2000

15. Arenoturrispirillina concavata Samuel – Salaj, 1962

01.08.2000

16. Arenovidalina hybensis Salaj – Biely – Bystrický, 1967

01.08.2000

17. Aulotortus broennimanni Salaj, 1967

01.08.2000

18. Austrocolomia primitiva Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

19. Bispiranella ovata Samuel – Borza, 1981

01.08.2000

20. Bispiranella subcarinata Samuel – Salaj – Borza, 1981

01.08.2000

21. Bathysiphon microrhaphidus Samuel, 1977

01.08.2000

22. Bullopora multicamerata Scheibner, 1968

01.08.2000

23. Calcisacculus piriformis Brestenská, 1977

01.08.2000

24. Calcisacculus amphoraeformis Brestenská,1977

01.08.2000

25. Cribrostomoides columbiensis moravica Cicha – Zapletalová, 1963

01.08.2000

26. Cucurbita infundibuliforme Jablonský, 1973

01.08.2000

27. Cyclammina karpatica Cicha – Zapletalová, 1963

01.08.2000

28. Cyclammina zemplinica Cicha – Zapletalová, 1963

01.08.2000

29. Discorbis ornatus Samuel, 1962

01.08.2000

30. Earlandinita elongata Salaj, 1967

01.08.2000

31. Earlandinita grandis Salaj, 1974

01.08.2000

32. Earlandinita ladinica Salaj, 1978

01.08.2000

33. Earlandinita oberhauseri Salaj, 1967

01.08.2000

34. Earlandinita soussi Salaj, 1978

01.08.2000

35. Elphidium samueli Zlinská, 1993

01.08.2000

36. Endothyra elegans Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

37. Endothyranella bicamerata Salaj, 1967

01.08.2000

38. Endothyranella pentacamerata Salaj, 1967

01.08.2000

39. Endothyranella robusta Salaj, 1974

01.08.2000

40. Endothyranella tricamerata Salaj, 1967

01.08.2000

41. Fissurina carpathica Samuel, 1975

01.08.2000

42. Gaudryina inflata Jendrejáková, 1968

01.08.2000

43. Glabratella hronica Samuel, 1975

01.08.2000

44. Globigerina baconica Samuel, 1972

01.08.2000

45. Globigerina bolivariana pannonica Samuel, 1972

01.08.2000

46. Globigerina linaperta transdanubica Samuel, 1972

01.08.2000

47. Globigerina praeglobigerinoides Kantorová, 1977

01.08.2000

48. Globigerinatheca globosa Samuel, 1981

01.08.2000

49. Globorotalia hungarica Samuel, 1972

01.08.2000

50. Globorotalia irregularis Samuel, 1981

01.08.2000

51. Globorotalia pseudospinulosa Samuel, 1972

01.08.2000

52. Globotruncana biconvexa biconvexa Samuel – Salaj, 1962

01.08.2000

53. Globotruncana biconvexa gigantea Samuel – Salaj, 1962

01.08.2000

54. Globotruncana carpathica Scheibnerová, 1963

01.08.2000

55. Globotruncana sigmoconcavata Scheibnerová, 1963

01.08.2000

56. Globotruncana turonica Samuel – Salaj, 1962

01.08.2000

57. Glomospira inconstans Michalík – Jendrejáková – Borza, 1979

01.08.2000

58. Glomospira inflata Michalík – Jendrejáková – Borza, 1979

01.08.2000

59. Glomospirella biedai Samuel, 1977

01.08.2000

60. Glomospirella fatrica Michalík – Jendrejáková – Borza, 1979

01.08.2000

61. Glomospirella minima Michalík – Jendrejáková – Borza, 1979

01.08.2000

62. Glomospirella paucispira Michalík – Jendrejáková – Borza, 1979

01.08.2000

63. Gyroidinella carpathica Samuel – Köhler, 1979

01.08.2000

64. Haddonia praeheissigi Samuel – Köhler – Borza, 1977

01.08.2000

65. Haplophragmium maamouri Salaj, 1978

01.08.2000

66. Haplophragmoides ovalis Jendrejáková, 1963

01.08.2000

67. Hyperammina rara Samuel, 1977

01.08.2000

68. Involutina muranica Jendrejáková, 1972

01.08.2000

69. Labyrinthina falsomirabilis Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

70. Lituotuba carpathica Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

71. Meandrospira deformata Salaj, 1967

01.08.2000

72. Meandrospiranella samueli Salaj, 1967

01.08.2000

73. Meandrospiranella irregularis Salaj, 1967

01.08.2000

74. Miliola andrusovi Samuel – Köhler – Borza, 1977

01.08.2000

75. Miniacina multiformis Scheibner, 1968

01.08.2000

76. Multiseptida arcata Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

77. Multiseptida elongata Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

78. Nodobacularia cylindriformis Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

79. Nodosaria trifonovae Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

80. Nummulites anomalus lopuchovensis Vaňová, 1977

01.08.2000

81. Nummulites garnieri sturi Vaňová, 1972

01.08.2000

82. Nummulites subplanatus mehesi Vaňová, 1972

01.08.2000

83. Nummulites subtilis maior Kecskeméti, 1972

01.08.2000

84. Nummulites subtilis subtilis Vaňová, 1972

01.08.2000

85. Ophthalmipora falsoexiguum Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

86. Orbitoides apiculata plana Köhler, 1962

01.08.2000

87. Orbitoides gensacicus praevius Köhler, 1962

01.08.2000

88. Paraophthalmidium carpaticum Samuel – Borza, 1981

01.08.2000

89. Paratintinnina tintiniformis Borza – Samuel, 1977

01.08.2000

90. Paratintinnina tulipaformis Borza – Samuel, 1977

01.08.2000

91. Permodiscus praecommunis Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

92. Permodiscus praeimpressus Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

93. Permodiscus praetenuis Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

94. Pilammina grandis Salaj, 1967

01.08.2000

95. Pilammina kuthani Salaj, 1967

01.08.2000

96. Pilamminella falsofriedli Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

97. Planiinvoluta irregularis Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

98. Planiinvoluta regularis Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

99. Planomalina puchovensis Scheibnerová, 1963

01.08.2000

100. Planorbulina uva Scheibner, 1968

01.08.2000

101. Praeglobotruncana hagni Scheibnerová, 1962

01.08.2000

102. Praeglobotruncana klausi Scheibnerová, 1963

01.08.2000

103. Praeglobotruncana oraviensis Scheibnerová, 1960

01.08.2000

104. Praeglobotruncana oraviensis trigona Scheibnerová, 1960

01.08.2000

105. Pseudocucurbita campanulaformis Borza – Samuel, 1978

01.08.2000

106. Pseudocucurbita fusani Borza – Samuel, 1978

01.08.2000

107. Pseudocucurbita globosa Borza – Samuel, 1978

01.08.2000

108. Pseudocucurbita subglobosa Borza – Samuel, 1978

01.08.2000

109. Pseudonodosaria gemerica Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

110. Pseudonodosaria gombaseki Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

111. Rakusia oberhauseri Salaj, 1967

01.08.2000

112. Rakusia ploechingeri Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

113. Rectoseptaglomospiranella memmii Salaj, 1978

01.08.2000

114. Reophax pseudoscalaria Samuel, 1977

01.08.2000

115. Rotalipora bicarinata Samuel – Salaj, 1962

01.08.2000

116. Sigmoilina excentrica Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

117. Sigmoilina multicarinata Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

118. Spiriamphorella carpathica carpathica Borza – Samuel, 1977

01.08.2000

119. Spiriamphorella carpathica gemerica Borza – Samuel, 1977

01.08.2000

120. Spiriamphorella irregularis Borza – Samuel, 1977

01.08.2000

121. Spiriamphorella ovata Borza – Samuel, 1977

01.08.2000

122. Spiriamphorella rectilineata districta Borza – Samuel, 1977

01.08.2000

123. Spiriamphorella rectilineata rectilineata Borza – Samuel, 1977

01.08.2000

124. Spiroplectammina spiralis Salaj – Borza – Samuel, 1983

01.08.2000

125. Stensioeina pokornyi Scheibnerová, 1963

01.08.2000

126. Textularia gramen maxima Cicha – Zapletalová, 1965

01.08.2000

127. Textularia laevigata aplanata Cicha – Zapletalová, 1965

01.08.2000

128. Turborotalia (Acarinina) alteconica Samuel, 1972

01.08.2000

129. Turborotalia (Acarinina) istropolitana Samuel, 1972

01.08.2000

130. Turborotalia (Acarinina) vicespinuloinflata Samuel, 1972

01.08.2000

131. Urnulinella andrusovi Borza – Samuel, 1977

01.08.2000

132. Valvulina azzouzii Salaj, 1978

01.08.2000

133. Vsevolodia czechoviczi Kantorová, 1975

01.08.2000

134. Vsevolodia czechoviczi plicata Kantorová, 1975

01.08.2000

Podtrieda: RADIOLARIA

01.08.2000

135. Acaeniotyle diaphorogona variata Ožvoldová, 1979

01.08.2000

136. Acotripus sphericus Ožvoldová, 1988

01.08.2000

137. Angulobracchia biordinale Ožvoldová, 1984

01.08.2000

138. Anthocorys podbielensis Ožvoldová, 1979

01.08.2000

139. Cinguloturris carpatica Dumitrica, 1982

01.08.2000

140. Crucella contorta Ožvoldová, 1984

01.08.2000

141. Crucella imbricata Ožvoldová, 1979

01.08.2000

142. Crucella zealis Ožvoldová, 1979

01.08.2000

143. Dictiomitra pinna Ožvoldová, 1975

01.08.2000

144. Dictyastrum crassum Ožvoldová, 1979

01.08.2000

145. Emiluvia ordinaria Ožvoldová, 1984

01.08.2000

146. Heitzeria spinosa Ožvoldová, 1975

01.08.2000

147. Higumastra coronarica Ožvoldová, 1984

01.08.2000

148. Lithocampe ruesti Ožvoldová, 1975

01.08.2000

149. Lithostrobus brevicostatus Ožvoldová, 1975

01.08.2000

150. Pseudocrucella procera Ožvoldová, 1984

01.08.2000

151. Spinosicapsa ceblienica Ožvoldová, 1975

01.08.2000

152. Staurolonche grandipora Ožvoldová, 1975

01.08.2000

153. Staurosphaera tympanica Ožvoldová, 1979

01.08.2000

Trieda: CILIATA

01.08.2000

154. Chitinoidella colomi Borza, 1966

01.08.2000

155. Chitinoidella dobeni Borza, 1966

01.08.2000

156. Chitinoidella slovenica Borza, 1964

01.08.2000

157. Chitinoidella tithonica Borza, 1969

01.08.2000

158. Parachitinoidella ornata Borza, 1979

01.08.2000

159. Praecalpionellopsis gemeriensis Borza, 1971

01.08.2000

160. Praecolomiella boneti Borza, 1979

01.08.2000

161. Praecolomiella trejoi Borza, 1979

01.08.2000

162. Praetintinopsella andrusovi Borza,1969

01.08.2000

163. Sturiella oblonga Borza, 1981

01.08.2000

164. Tintinnopsella remanei Borza, 1969

01.08.2000

Trieda: FLAGELLATA

01.08.2000

165. Cadosina gigantea Borza, 1969

01.08.2000

166. Cadosina minuta Borza, 1980

01.08.2000

167. Cadosina nagyi Borza, 1969

01.08.2000

168. Cadosina oraviensis Borza, 1969

01.08.2000

169. Cadosina pieniniensis Borza, 1969

01.08.2000

170. Cadosina spinosa Borza, 1972

01.08.2000

171. Cadosina undosa Borza, 1972

01.08.2000

172. Cadosina vogleri Borza, 1969

01.08.2000

173. Cadosinopsis nowaki Borza, 1984

01.08.2000

174. Palinosphaera brezovica Borza, 1972

01.08.2000

175. Pithonella multicava Borza, 1972

01.08.2000

176. Colomisphaera conferta Řehanek, 1985

01.08.2000

177. Stomiosphaera carpathica Borza, 1964

01.08.2000

178. Stomiosphaera malmica Borza, 1964

01.08.2000

179. Stomiosphaera pulla Borza, 1964

01.08.2000

180. Stomiosphaera wanneri Borza, 1969

01.08.2000

Kmeň: COELENTERATA

01.08.2000

181. Astraeopora (Palastraeopora) carpathica Kühn, 1973

01.08.2000

182. Astrocaenia intermedia Alloiteau, 1949

01.08.2000

183. Cenomanosmilia bojnicensis Alloiteau, 1949

01.08.2000

184. Circophyllia costata Alloiteau, 1949

01.08.2000

185. Coelosmilia carpathica Kühn, 1930

01.08.2000

186. Craspedophyllia jablonicae Kolosváry, 1966

01.08.2000

187. Cretastrea andrusovi Kühn, 1930

01.08.2000

188. Flabellum senesi Kopek, 1952

01.08.2000

189. Margarosmilia asymetrica Kolosváry, 1966

01.08.2000

190. Margarosmilia carpatica Kolosváry, 1958

01.08.2000

191. Myriophyllia smolenicae Kolosváry, 1966

01.08.2000

192. Oppelismilia dedinhyensis Kolosváry, 1966

01.08.2000

193. Pattalophyllia conica Alloiteau, 1949

01.08.2000

194. Placosmilia bojnicensis Alloiteau, 1949

01.08.2000

195. Procyclolites podhradiensis Kolosváry, 1967

01.08.2000

196. Siderofungia andrusovi Alloiteau, 1949

01.08.2000

197. Siderofungia bojnicensis Alloiteau, 1949

01.08.2000

198. Stylosmilia carpathica Kühn, 1937

01.08.2000

199. Thamnasteria smithiformis Kolosváry, 1963

01.08.2000

Kmeň: ANNELIDA

01.08.2000

200. Propomatoceras slavicus Ziegler – Michalík, 1980

01.08.2000

201. Spiraserpula mikesia Ziegler – Michalík, 1980

01.08.2000

Kmeň: BRYOZOA

01.08.2000

202. Alternifenestella kazmerii Zágoršek,1993

01.08.2000

203. Calpensia hexagona Zágoršek, 1994

01.08.2000

204. Cavernella morozovae Zágoršek, 1993

01.08.2000

205. Dyscritella anisica Zágoršek, 1993

01.08.2000

206. Exidmonea crisiiforma Zágoršek, 1992

01.08.2000

207. Hippomenella bragai Zágoršek, 1994

01.08.2000

208. Chaperia spinella Zágoršek, 1994

01.08.2000

209. Nematifera susannae Zágoršek, 1992

01.08.2000

210. Perigastrella granulata Zágoršek, 1994

01.08.2000

211. Shulgapora hungarica Zágoršek, 1993

01.08.2000

212. Vysokella acanthostylica Zágoršek, 1993

01.08.2000

213. Vysokella glabra Zágoršek, 1993

01.08.2000

Kmeň: BRACHIOPODA

01.08.2000

214. Antiptychina puchoviensis Pevný, 1969

01.08.2000

215. Apertirhynchella triplex Siblík, 1986

01.08.2000

216. Austriellula undosa Siblík, 1982

01.08.2000

217. Caucasorhynchia altaplecta acuticostata Siblík, 1971

01.08.2000

218. Caucasorhynchia elegans consobrina Siblík, 1986

01.08.2000

219. Caucasorhynchia elegans elegans Siblík, 1986

01.08.2000

220. Cirpa langi carpathica Siblík, 1965

01.08.2000

221. Cirpa slovenica Siblík, 1967

01.08.2000

222. Costirhynchopsis variata glabra Siblík, 1986

01.08.2000

223. Costirhynchopsis variata variata Siblík, 1986

01.08.2000

224. Crania badensis Michalík – Zágoršek, 1986

01.08.2000

225. Gemerithyris copiosa copiosa Siblík, 1990

01.08.2000

226. Gemerithyris copiosa inflata Siblík, 1990

01.08.2000

227. Gemerithyris hungarica globosa Siblík, 1977

01.08.2000

228. Norella obesa Siblík, 1986

01.08.2000

229. Pseudogibbirhynchia globosa Siblík, 1967

01.08.2000

230. Rhaetina concinna Siblík, 1990

01.08.2000

231. Rhaetina hybensis Michalík, 1975

01.08.2000

232. Schwagerispira bystrickyi Siblík, 1990

01.08.2000

233. Slovenirhynchia maninensis Siblík, 1967

01.08.2000

234. Spiriferina parvula Siblík, 1981

01.08.2000

235. Spiriferina slovenica Siblík, 1965

01.08.2000

236. Stolzenburgiella baloghi Siblík, 1981

01.08.2000

237. Sulcatothyris rotunda Siblík, 1990

01.08.2000

238. Volirhynchia dux Siblík, 1986

01.08.2000

Kmeň: MOLLUSCA

01.08.2000

Trieda: BIVALVIA

01.08.2000

239. Angulus (Peronidia) kovačovensis Seneš, 1958

01.08.2000

240. Angulus (Peronidia) nysti regularis Seneš, 1958

01.08.2000

241. Bakevellia (Neobakevellia) robusta Kochanová, 1973

01.08.2000

242. Bathyarca devinica Švagrovský, 1981

01.08.2000

243. Bystrickaya andrusovi Lupu, 1976

01.08.2000

244. Cardita carpatica Kochanová, 1973

01.08.2000

245. Cardium (Acanthocardia) andrusovi latecostatum Seneš, 1955

01.08.2000

246. Cardium (Laevicardium) kovácovense Seneš, 1958

01.08.2000

247. Cardium (Limnocardium) kolesnikovi Seneš, 1955

01.08.2000

248. Cardium (Limnocardium) lamellosum Seneš, 1955

01.08.2000

249. Cardium (Limnocardium) plicatoforme Seneš, 1955

01.08.2000

250. Cardium (Limnocardium) rotundum Seneš, 1955

01.08.2000

251. Cardium (Limnocardium) solense Seneš, 1955

01.08.2000

252. Cardium (Limnocardium) subplicatofittoni Seneš, 1955

01.08.2000

253. Cardium (Parvicardium) parvissimum Švagrovský,1960

01.08.2000

254. Cardium radiatum Švagrovský, 1971

01.08.2000

255. Cassianella gemerica Kochanová, 1973

01.08.2000

256. Crassatella (Crassitina) carpatica Seneš, 1960

01.08.2000

257. Ctenostreon vrsateciensis Kochanová, 1979

01.08.2000

258. Donax dentiger parvulus Švagrovský, 1960

01.08.2000

259. Ervilia minima Seneš, 1953

01.08.2000

260. Eumarcia (Textivenus) karpathica Andrusov, 1953

01.08.2000

261. Gafrarium (Circe) carpatica Ondrejíčková – Seneš, 1965

01.08.2000

262. Halobia bystrickyi Kochanová, 1987

01.08.2000

263. Horehronia kuehni Andrusov, 1976

01.08.2000

264. Chlamys andrusovi Kochanová, 1973

01.08.2000

265. Chlamys carsensis Kochanová, 1973

01.08.2000

266. Chlamys fascistriata Kochanová, 1973

01.08.2000

267. Chlamys pseudodispar Kochanová, 1973

01.08.2000

268. Chlamys rapovensis Hano – Seneš, 1953

01.08.2000

269. Chlamys silicensis Kochanová, 1973

01.08.2000

270. Chlamys stuerzenbaumi Kochanová, 1973

01.08.2000

271. Lima drnavensis Kochanová, 1973

01.08.2000

272. Limnocardium fittoniforme Seneš, 1953

01.08.2000

273. Limnocardium gilleti Seneš, 1953

01.08.2000

274. Limnopsis (Pectunculina) reticulifera Švagrovský, 1981

01.08.2000

275. Lutraria sanna longa Seneš, 1955

01.08.2000

276. Mysidioptera submulticostata Kochanová, 1975

01.08.2000

277. Neomegalodon (Neomegalodon) carpaticus Kochanová, 1973

01.08.2000

278. Ornithopecten liptovensis Kochanová, 1975

01.08.2000

279. Parallelodon subimbricarius Kochanová, 1973

01.08.2000

280. Pholadomya andrusovi Seneš, 1958

01.08.2000

281. Pitaria (Paradione) chropovensis Bílek, 1966

01.08.2000

282. Plagiostoma succinctaeformis Kochanová, 1973

01.08.2000

283. Plagiostoma sturi Kochanová, 1973

01.08.2000

284. Plagiostoma subnodulosum Kochanová, 1973

01.08.2000

285. Pseudomyoconcha ackeri Kochanová, 1973

01.08.2000

286. Pteria minuta Kochanová, 1973

01.08.2000

287. Tutcheria slovenica Kochanová, 1973

01.08.2000

288. Venus (Clausinella) basteroti elongatus Seneš, 1958

01.08.2000

Trieda: GASTROPODA

01.08.2000

289. Actaeon pygmaeus Seneš, 1955

01.08.2000

290. Alvania (Alvania) helenae latior Švagrovský, 1982

01.08.2000

291. Alvania productilis minor Švagrovský, 1960

01.08.2000

292. Batillaria turbai Andrusov, 1953

01.08.2000

293. Belgrandiella slovenica Ložek – Brtek, 1964

01.08.2000

294. Belgrandiella slovenica alticola Ložek – Brtek, 1964

01.08.2000

295. Belgrandiella slovenica bojnicensis Ložek – Brtek, 1964

01.08.2000

296. Belgrandiella slovenica kalasi Ložek – Brtek, 1964

01.08.2000

297. Calliostoma gradaespira gradaespira Švagrovský, 1957

01.08.2000

298. Calliostoma gradaespira latitesta Švagrovský, 1957

01.08.2000

299. Calliostoma gradaespira misslensis Švagrovský, 1957

01.08.2000

300. Calliostoma planata striatella Švagrovský, 1957

01.08.2000

301. Cerithium danubicum Ondrejíčková – Seneš, 1965

01.08.2000

302. Cerithium danubicum pyramidale Ondrejíčková – Seneš, 1965

01.08.2000

303. Cerithium incertum var. minuta Švagrovský, 1954

01.08.2000

304. Cerithium jakeliusi Švagrovský, 1971

01.08.2000

305. Cerithium (Pithocerithium) rubiginosum Švagrovský, 1954

01.08.2000

306. Cerithium (Thericium) boettgeri Seneš, 1960

01.08.2000

307. Cingula (Pseudosetia) laevigata hispida Seneš, 1960

01.08.2000

308. Clava (Pseudovergatus) cechovici Andrusov, 1953

01.08.2000

309. Clavatula (Clavatula) contorta Švagrovský, 1958

01.08.2000

310. Clavatula (Clavatula) kuzmicensis Švagrovský, 1958

01.08.2000

311. Clithon (Vittoclithon) pictus ventrosus Seneš, 1955

01.08.2000

312. Drillia (Stenodrillia) dorae iniustecarinata Švagrovský, 1958

01.08.2000

313. Gibbula andrusovi Švagrovský, 1957

01.08.2000

314. Gibbula (Colliculus) subscalata teres Švagrovský, 1982

01.08.2000

315. Gibbula tenuistriata Švagrovský, 1957

01.08.2000

316. Glauconia coquandiana prasnikensis Czabalay,1969

01.08.2000

317. Hinia (Hinia) adae propinqua Švagrovský, 1982

01.08.2000

318. Hinia (Hinia) retusata Švagrovský, 1982

01.08.2000

319. Hydrobia pseudoselia Seneš, 1953

01.08.2000

320. Hydrobia punctum sarmatica Seneš, 1953

01.08.2000

321. Hydrobia (Solia) suturatocostata Seneš, 1955

01.08.2000

322. Latirus (Pseudolatirus) bilineatus minutus Švagrovský, 1982

01.08.2000

323. Littorina costata Seneš, 1955

01.08.2000

324. Mohrensternia globosa Švagrovský, 1971

01.08.2000

325. Mohrensternia krachi Seneš, 1955

01.08.2000

326. Mohrensternia rectecostata Švagrovský, 1971

01.08.2000

327. Mohrensternia subnitida subnitida Seneš, 1955

01.08.2000

328. Mohrensternia subnitida žižčenkovi Seneš,1955

01.08.2000

329. Mohrensternia tortonica graciliformis Seneš, 1955

01.08.2000

330. Mohrensternia tortonica paucicostata Seneš, 1955

01.08.2000

331. Mohrensternia tortonica tortonica Seneš, 1955

01.08.2000

332. Nassa dorsaniformis Seneš, 1960

01.08.2000

333. Nassa (Phrontis) dujardini levis Seneš, 1960

01.08.2000

334. Pirenella aspera Švagrovský, 1982

01.08.2000

335. Pirenella virgata Švagrovský, 1982

01.08.2000

336. Pseudamnicola (Staja) acutecarinata prisca Švagrovský, 1971

01.08.2000

337. Raphitoma polyacantha paucicostata Švagrovský, 1958

01.08.2000

338. Raphitoma subcostata zemplinica Švagrovský, 1958

01.08.2000

339. Rissoa certa Švagrovský, 1971

01.08.2000

340. Rissoa gracilis Švagrovský, 1971

01.08.2000

341. Rissoa mucronata Švagrovský, 1971

01.08.2000

342. Rissoa rugosa Švagrovský, 1971

01.08.2000

343. Rissoa (Mohrensternia) acuta Seneš, 1953

01.08.2000

344. Rissoa (Mohrensternia) andrusovi Seneš, 1953

01.08.2000

345. Rissoa (Mohrensternia) cechovici Seneš, 1953

01.08.2000

346. Rissoa (Mohrensternia) cincta Seneš, 1953

01.08.2000

347. Rissoa (Mohrensternia) fragilis Seneš, 1953

01.08.2000

348. Rissoa (Mohrensternia) friedbergi Seneš, 1953

01.08.2000

349. Rissoa (Mohrensternia) granensis Seneš, 1953

01.08.2000

350. Rissoa (Mohrensternia) irregularis Seneš,1953

01.08.2000

351. Rissoa (Mohrensternia) kicindica Seneš, 1953

01.08.2000

352. Rissoa (Mohrensternia) longa Seneš, 1953

01.08.2000

353. Rissoa (Mohrensternia) minor Seneš, 1953

01.08.2000

354. Rissoa (Mohrensternia) multicostata Seneš, 1953

01.08.2000

355. Rissoa (Mohrensternia) multicostata minor Seneš, 1953

01.08.2000

356. Rissoa (Mohrensternia) nuda Seneš, 1953

01.08.2000

357. Rissoa (Mohrensternia) polonica Seneš, 1953

01.08.2000

358. Rissoa (Mohrensternia) pseudogranensis Seneš, 1953

01.08.2000

359. Rissoa (Mohrensternia) pseudopolonica Seneš, 1953

01.08.2000

360. Rissoa (Mohrensternia) pupa Seneš, 1953

01.08.2000

361. Rissoa (Mohrensternia) spiralocostata Seneš, 1953

01.08.2000

362. Seila (Seila) conitesta Švagrovský, 1954

01.08.2000

363. Seila (Seila) costatonodosa Švagrovský, 1954

01.08.2000

364. Terebra (Terebra) bistriata boriana Švagrovský,1982

01.08.2000

365. Terebra (Terebra) pseudopertusa badeniana Švagrovský, 1982

01.08.2000

366. Trochotoma carpatica Kochanová, 1973

01.08.2000

367. Tympanotonos ajkaensis var. balleghi Andrusov, 1953

01.08.2000

368. Weinkaufia pumila Švagrovský, 1971

01.08.2000

Trieda: CEPHALOPODA

01.08.2000

369. Abrytusites thieuloi Vašíček – Michalík, 1986

01.08.2000

370. Aegoceras (Microderoceras) kettneri Andrusov, 1931

01.08.2000

371. Alsatites viskupi Rakús, 1975

01.08.2000

372. Ammonites liptoviensis Zeuschner, 1856

01.08.2000

373. Cenoceras hybense Rakús, 1992

01.08.2000

374. Cycloceltites corneus Kollárová – Andrusovová, 1973

01.08.2000

375. Ectocentrites purkynei Andrusov, 1931

01.08.2000

376. Ectocentrites waehneri Rakús, 1975

01.08.2000

377. Euptychoceras borzai Vašíček – Michalík, 1986

01.08.2000

378. Kammerkarites sokolensis Rakús, 1993

01.08.2000

379. Monophyllites clio Mojsisovics, 1893

01.08.2000

380. Morphoceras kostelecense Rakús, 1965

01.08.2000

381. Nannolytoceras paucisulcatum Rakús, 1965

01.08.2000

382. Oxynoticeras perneri Andrusov, 1931

01.08.2000

383. Oxynoticeras schroederi Andrusov, 1931

01.08.2000

384. Peripleurites boeckhi Mojsisovics, 1893

01.08.2000

385. Peripleurites stuerzenbaumi Mojsisovics, 1893

01.08.2000

386. Spitidiscus cankovi Vašíček – Michalík, 1986

01.08.2000

Podtrieda: COLEOIDEA

01.08.2000

387. Mesoteuthis parvulus Činčurová, 1974

01.08.2000

388. Nannobelus oravicus Činčurová, 1994

01.08.2000

389. Passaloteuthis andrusovi Činčurová, 1984

01.08.2000

390. Passaloteuthis krimholzi Činčurová, 1974

01.08.2000

391. Passaloteuthis meszarosi Činčurová, 1991

01.08.2000

392. Passaloteuthis tunezicensis Činčurová, 1989

01.08.2000

393. Salpingoteuthis carpaticus Činčurová, 1971

01.08.2000

394. Salpingoteuthis podbielicus Činčurová, 1974

01.08.2000

395. Salpingoteuthis slovacus Činčurová, 1974

01.08.2000

Kmeň: ECHINODERMATA

01.08.2000

Trieda: CRINOIDEA

01.08.2000

396. Cyrtocrinus stiavnikiensis Žítt – Michalík, 1984

01.08.2000

397. Phyllocrinus borcicensis Žítt – Michalík, 1984

01.08.2000

398. Phyllocrinus misiki Žítt – Michalík, 1988

01.08.2000

399. Phyllocrinus skalensis Žítt – Michalík, 1984

01.08.2000

Trieda: ECHINOIDEA

01.08.2000

400. Lovenia mortenseni Čtyroký, 1965

01.08.2000

401. Trachyaster hlinensis Seneš, 1955

01.08.2000

Trieda: HOLOTHUROIDEA

01.08.2000

402. Acanthotheelia helios Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

403. Acanthotheelia pseudospinosa Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

404. Acanthotheelia pulchra Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

405. Biacumina rariperforata Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

406. Biacumina spinosa Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

407. Calclamna misiki Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

408. Calclamna norica Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

409. Eocaudina longa Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

410. Eocaudina mostleri Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

411. Kuehnites andrusovi Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

412. Praeeuphronides complexus Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

413. Priscopedatus bogschi Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

414. Priscopedatus slovakensis Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

415. Priscopedatus triangularis Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

416. Semperites longiramosus Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

417. Theelia praenorica Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

418. Theelia praeseniradiata Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

419. Theelia pseudoplanata Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

420. Theelia simoni Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

421. Theelia stellifera bistellata Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

422. Theelia variabilis slovakensis Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

423. Theelia zawidzkae Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

424. Triradites transitus Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

425. Uniramosa bystrickyi Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

Kmeň: CHORDATA

01.08.2000

Podkmeň: CONODONTOCHORDATA

01.08.2000

426. Epigondolella japonica ciernensis Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

427. Gondolella carpathica Mock, 1979

01.08.2000

428. Misikella longidentata Kozur – Mock, 1974

01.08.2000

429. Misikella longidentata posthernsteini Kozur – Mock, 1974

01.08.2000

430. Parvigondolella andrusovi Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

431. Parvigondolella lata Kozur – Mock, 1974

01.08.2000

432. Prioniodina sweeti sweeti Kozur – Mock, 1972

01.08.2000

Podkmeň: VERTEBRATA

01.08.2000

433. Antigonia postangusta Holec, 1975

01.08.2000

434. Belonidopsisichnium carpathicum Plička, 1982

01.08.2000

435. Micromesistius schwarzhanzi Holec, 1975

01.08.2000

436. Otholithus (Myctophidarum) acutirostrum Holec, 1975

01.08.2000

437. Roderisignus quinqueradialis Michalík, 1977

01.08.2000

438. Coelurosaurichnus tatricus Michalík – Sýkora, 1976

01.08.2000

439. Bufo priscus Špinar – Klembara – Meszároš, 1993

01.08.2000

Kmeň: MYCOPHYTA

01.08.2000

440. Colospongia andrusovi Jablonský, 1975

01.08.2000

441. Paleoguttulina murani Locquin – Mišík, 1983

01.08.2000

Oddelenie: PYRHOPHYTA

01.08.2000

442. Pentagonium obidum Snopková – Samuel, 1982

01.08.2000

INCERTAE SEDIS – COCCOLITHOPHORIDA

01.08.2000

443. Discoaster florens Bystrická, 1964

01.08.2000

444. Discoaster lubinaensis Bystrická, 1966

01.08.2000

445. Discoaster multiradiatus pedunculatus Bystrická, 1966

01.08.2000

446. Discoaster multiradiatus robustus Bystrická, 1966

01.08.2000

447. Discoaster triangularis Bystrická, 1966

01.08.2000

448. Pontosphaera cornifera Lehotayová, 1979

01.08.2000

449. Reticulofenestra excavata Lehotayová, 1975

01.08.2000

450. Cruciplacolithus devinensis Lehotayová, 1970

01.08.2000

Odelenie: CHRYSOPHYTA

01.08.2000

Trieda: DIATOMAE

01.08.2000

451. Actinocyclus boryanus Pantocsek, 1905

01.08.2000

452. Actinoptychus boryanus Pantocsek, 1903

01.08.2000

453. Actinoptychus petitic Pantocsek, 1905

01.08.2000

454. Actinoptychus schmidtii Pantocsek, 1905

01.08.2000

455. Actinoptychus staubii Pantocsek, 1905

01.08.2000

456. Actinoptychus szontághii Pantocsek, 1903

01.08.2000

457. Alloeoneis castracanei Pantocsek, 1903

01.08.2000

458. Amphora acuta Greg. var. neogena Pantocsek, 1905

01.08.2000

459. Amphora boryana Pantocsek, 1905

01.08.2000

460. Amphora gigantea Grun. var. andesitica Pantocsek, 1905

01.08.2000

461. Amphora lima A. Schm. var. fossilis Pantocsek, 1905

01.08.2000

462. Amphora megapora Pantocsek, 1903

01.08.2000

463. Amphora nova caledonica Grun. var. hungarica Pantocsek, 1905

01.08.2000

464. Amphora staurophora Pantocsek, 1905

01.08.2000

465. Amphora vittata Pantocsek, 1905

01.08.2000

466. Aulacodiscus boryanus Pantocsek, 1905

01.08.2000

467. Biddulphia permagna Pantocsek, 1903

01.08.2000

468. Biddulphia tuomeyi (Bail.) Rop. var. boryana Pantocsek, 1903

01.08.2000

469. Campylodiscus boryanus Pantocsek, 1905

01.08.2000

470. Campylodiscus brassayi Pantocsek, 1905

01.08.2000

471. Campylodiscus kidstonii Pantocsek, 1905

01.08.2000

472. Cerataulus boryanus Pantocsek, 1905

01.08.2000

473. Cerataulus turgidus E. var. hispidissimus Pantocsek, 1905

01.08.2000

474. Clavicula kinkeii Pantocsek, 1905

01.08.2000

475. Climacosphaenia moniligera E. var. hungarica Pantocsek, 1903

01.08.2000

476. Cocconeis andesitica Pantocsek, 1905

01.08.2000

477. Cocconeis boryana Pantocsek, 1905

01.08.2000

478. Cocconeis californica Grun. var. hungarica Pantocsek, 1905

01.08.2000

479. Cocconeis dubravicensis Pantocsek, 1905

01.08.2000

480. Cocconeis grunowii Pantocsek, 1903

01.08.2000

481. Cocconeis raeana Pantocsek, 1903

01.08.2000

482. Coscinodiscus boeckhii Pantocsek, 1905

01.08.2000

483. Coscinodiscus debyi Pantocsek, 1903

01.08.2000

484. Cymbella abnormis Grun. var. fossilis Pantocsek, 1905

01.08.2000

485. Cymbella cistula (E.) Hempr. var. hungarica Pantocsek, 1905

01.08.2000

486. Cymbella clementis Pantocsek, 1905

01.08.2000

487. Cymbella cymbiformis var. dorse-punctata Řeháková, 1980

01.08.2000

488. Cymbella cymbiformis E. var. producta Pantocsek, 1905

01.08.2000

489. Cymbella dubravicensis Pantocsek, 1905

01.08.2000

490. Cymbella grunowii Pantocsek, 1905

01.08.2000

491. Cymbella lanceolata E. var. fossilis Pantocsek, 1905

01.08.2000

492. Cymbella latestriata Pantocsek, 1905

01.08.2000

493. Cymbella obtusa Pantocsek, 1905

01.08.2000

494. Cymbella pachyptera Pantocsek, 1905

01.08.2000

495. Cymbella plutonica Pantocsek, 1905

01.08.2000

496. Cymbella simplex Pantocsek, 1905

01.08.2000

497. Cymbella staubii Pantocsek, 1905

01.08.2000

498. Cymbella turgida Pantocsek, 1905

01.08.2000

499. Cymbella vegeta Pantocsek, 1905

01.08.2000

500. Dimeregramma boryanum Pantocsek, 1903

01.08.2000

501. Epithemia gibba (E.) Kg. var. boryana Pantocsek, 1903

01.08.2000

502. Epithemia gibberula Grun. var. perlonga Pantocsek, 1903

01.08.2000

503. Eudictya boryana Pantocsek, 1903

01.08.2000

504. Eunotia flexuosa Kg. var. trachytica Pantocsek, 1905

01.08.2000

505. Eunotia gracilis (E.) Rab. var. fossilis Pantocsek, 1905

01.08.2000

506. Eunotia pectinalis (Kg.) Rbh. var. trachytica Pantocsek, 1905

01.08.2000

507. Gomphonema dubravicensis Pantocsek, 1905

01.08.2000

508. Haynaldella antiqua Pantocsek, 1905

01.08.2000

509. Hydrosera boryana Pantocsek, 1903

01.08.2000

510. Hydrosera boryana forma hexagona Pantocsek, 1903

01.08.2000

511. Mastogloia szontághi Pantocsek, 1903

01.08.2000

512. Melosira arenaria More var. hungarica Pantocsek, 1903

01.08.2000

513. Melosira crenulata Kg. var. debilis Pantocsek, 1905

01.08.2000

514. Melosira granulata (E.) Ralfs var. boryana Pantocsek, 1905

01.08.2000

515. Melosira undulata (E.) Kg. var. minor Pantocsek, 1905

01.08.2000

516. Melosira undulata (E.) var. triocellata Řeháková, 1980

01.08.2000

517. Navicula andesitica Pantocsek, 1903

01.08.2000

518. Navicula bimaculata Pantocsek, 1903

01.08.2000

519. Navicula boryana Pantocsek, 1903

01.08.2000

520. Navicula carpathorum Pantocsek, 1905

01.08.2000

521. Navicula halionata Pantocsek, 1903

01.08.2000

522. Navicula haynaldii Pantocsek, 1903

01.08.2000

523. Navicula hornigii Pantocsek, 1905

01.08.2000

524. Navicula illustra Pantocsek, 1905

01.08.2000

525. Navicula irregularis Pantocsek, 1903

01.08.2000

526. Navicula jarrensis Grun. var. gracilior Pantocsek, 1903

01.08.2000

527. Navicula kelleri Pantocsek, 1903

01.08.2000

528. Navicula latissima Grg. var. capitata Pantocsek, 1905

01.08.2000

529. Navicula le tourneurii Pantocsek, 1903

01.08.2000

530. Navicula major Kg. var. andesitica Pantocsek, 1905

01.08.2000

531. Navicula mastogloidea Pantocsek, 1903

01.08.2000

532. Navicula mesolepata (E.) Kg. var. boryana Pantocsek, 1905

01.08.2000

533. Navicula moscarensis Pantocsek, 1905

01.08.2000

534. Navicula neogena Pantocsek, 1905

01.08.2000

535. Navicula neumayeriana Pantocsek, 1905

01.08.2000

536. Navicula migricans Pantocsek, 1905

01.08.2000

537. Navicula praeflua Pantocsek, 1905

01.08.2000

538. Navicula rattrayi Pantocsek, 1903

01.08.2000

539. Navicula scythica Pantocsek, 1905

01.08.2000

540. Navicula seriosa Pantocsek, 1905

01.08.2000

541. Navicula turgidula Pantocsek, 1905

01.08.2000

542. Navicula viridis (E.) Kg. var. fossilis Pantocsek, 1905

01.08.2000

543. Odontella boryana Pantocsek, 1903

01.08.2000

544. Odontella pygmaea Pantocsek, 1905

01.08.2000

545. Orthoneis notata Pantocsek, 1903

01.08.2000

546. Paralia debyi Pantocsek, 1905

01.08.2000

547. Peronia boryana Pantocsek, 1905

01.08.2000

548. Pinnularia major var. andesitica f. interrupta Řehák,1980

01.08.2000

549. Plagiogramma boryanum Pantocsek, 1903

01.08.2000

550. Plagiogramma truanii Pantocsek, 1903

01.08.2000

551. Podosira boryana Pantocsek, 1903

01.08.2000

552. Podosira constricta Pantocsek, 1905

01.08.2000

553. Rhaphoneis boryana Pantocsek, 1903

01.08.2000

554. Rhaphoneis lorenziana Grun. var. minor Pantocsek, 1903

01.08.2000

555. Salacia boryana Pantocsek, 1903

01.08.2000

556. Stauroneis boryana Pantocsek, 1905

01.08.2000

557. Stauroneis szontághii Pantocsek, 1905

01.08.2000

558. Stauroneis grunowii Pantocsek, 1905

01.08.2000

559. Stictodiscus boryanus Pantocsek, 1903

01.08.2000

560. Surillella fastuosa E. var. fossilis Pantocsek, 1903

01.08.2000

561. Surillella salsa W. Sm. var. hungarica Pantocsek, 1905

01.08.2000

562. Surillella tenera Grec. var. fossilis Pantocsek, 1905

01.08.2000

563. Surillella vaszaryi Pantocsek, 1905

01.08.2000

564. Synedra crystallina W.S. var. fossilis Pantocsek, 1903

01.08.2000

565. Synedra dubravicensis Pantocsek, 1905

01.08.2000

566. Synedra ulna (Nitzsch) E. var. fossilis Pantocsek, 1905

01.08.2000

567. Tetracyclus lacustris Ralfs var. fossilis Pantocsek, 1905

01.08.2000

568. Triceratium boryanum Pantocsek, 1903

01.08.2000

569. Triceratium horridum forma tetragona Pantocsek, 1903

01.08.2000

570. Triceratium hungaricum Pantocsek, 1905

01.08.2000

571. Triceratium junctum A. S. var. fossilis Pantocsek, 1903

01.08.2000

572. Triceratium pileus E. var. robustior Pantocsek, 1903

01.08.2000

Oddelenie: CHLOROPHYTA

01.08.2000

573. Aciculella bacillum Pia, 1927

01.08.2000

574. Aciculella bacillum Pia var. perforata Bystrický, 1975

01.08.2000

575. Aciculella nikleri Bystrický, 1975

01.08.2000

576. Aciculella pantici Bystrický, 1975

01.08.2000

577. Aciculella sokaci Bystrický, 1975

01.08.2000

578. Aciculella spiculiformis Bystrický, 1975

01.08.2000

579. Andrusoporella brezovica Bystrický, 1967

01.08.2000

580. Dactylopora deloffi Bystrický, 1967

01.08.2000

581. Dactylopora gusici Bystrický, 1976

01.08.2000

582. Didemnum carpaticum Mišík – Borza, 1978

01.08.2000

583. Digitella radoicicae Bystrický, 1976

01.08.2000

584. Diplopora borzai Bystrický, 1978

01.08.2000

585. Diplopora muranica Bystrický, 1967

01.08.2000

586. Gyroporella ladinica Bystrický, 1962

01.08.2000

587. Heteroporella carpatica Bystrický, 1967

01.08.2000

588. Macroporella (Pianella) humilis Bystrický, 1967

01.08.2000

589. Macroporella (Pianella) sturi Bystrický, 1967

01.08.2000

590. Macroporella spectabilis Bystrický, 1962

01.08.2000

591. Munieria grambasti Bystrický, 1976

01.08.2000

592. Muranella sphaerica Borza, 1975

01.08.2000

593. Petrascula stratenica Bystrický, 1979

01.08.2000

594. Physoporella heraki Bystrický, 1967

01.08.2000

595. Physoporella pauciforata (G.) St. var. gemerica Bystrický, 1962

01.08.2000

596. Physoporella pauciforata (G.) St. var. sulcata Bystrický, 1962

01.08.2000

597. Pieninia oblonga Borza – Mišík, 1976

01.08.2000

598. Pleurozonaria fusani Snopková – Samuel, 1981

01.08.2000

599. Pleurozonaria kedvesi Snopková – Samuel, 1981

01.08.2000

600. Plexoramea cerebriformis Mello, 1977

01.08.2000

601. Uragiella supratriassica Bystrický, 1967

01.08.2000

PALYNOMORPHA

01.08.2000

602. Annulopolis carpatiensis Čorna, 1968

01.08.2000

603. Compositoipollenites cirsioides Planderová, 1972

01.08.2000

604. Distanulisporites tomanovae Planderová, 1976

01.08.2000

605. Florinites visendis Planderová, 1982

01.08.2000

606. Intratriporopollenites maii Planderová, 1972

01.08.2000

607. Karpatisporites gracilis Planderová, 1973

01.08.2000

608. Karpatisporites minimus Planderová, 1973

01.08.2000

609. Karpatisporites oblonga Planderová, 1973

01.08.2000

610. Karpatisporites sittleri Planderová, 1973

01.08.2000

611. Liquidambarpollenites carpatians Planderová, 1973

01.08.2000

612. Periporopollenites komjatensis Snopková– Peterčáková, 1982

01.08.2000

613. Periporopollenites nigricans Planderová, 1972

01.08.2000

614. Podocarpidites crassiformis Čorna, 1968

01.08.2000

615. Polygalacearumpollenites granulatus Planderová, 1972

01.08.2000

616. Potonieisporites doubingeri Planderová, 1980

01.08.2000

617. Potonieisporites minimus Planderová, 1980

01.08.2000

618. Potonieisporites schwartsmani Planderová, 1980

01.08.2000

619. Potonieisporites sivaki Planderová, 1980

01.08.2000

620. Potonieisporites rotundus Planderová, 1980

01.08.2000

621. Lusatisporis slovenicus Planderová, 1970

01.08.2000

622. Retitriletes clavoferoides Planderová, 1972

01.08.2000

623. Retitriletes moraviensis Planderová, 1972

01.08.2000

624. Salixipollenites reticulatus Planderová, 1972

01.08.2000

625. Salixipollenites ulotrichii Planderová, 1972

01.08.2000

626. Salixipollenites verus Planderová, 1972

01.08.2000

627. Slowakipollis klausii Planderová, 1972

01.08.2000

628. Slowakipollis panonicus Planderová, 1972

01.08.2000

629. Slowakipollis pliocaenicus Planderová, 1972

01.08.2000

630. Striomonosaccites striatus Planderová, 1980

01.08.2000

631. Striomonosaccites major Planderová, 1980

01.08.2000

632. Striomonosaccites nigratus Planderová, 1980

01.08.2000

633. Striomonosaccites oslavanensis Planderová, 1980

01.08.2000

634. Triatriopollenites foveolatis Planderová, 1972

01.08.2000

635. Tricolporopollenites nagyi Planderová, 1972

01.08.2000

636. Tricolporopollenites nigricans Planderová, 1972

01.08.2000

637. Tricolporopollenites grandis Planderová, 1970

01.08.2000

638. Tricolporopollenites handlovensis Planderová, 1970

01.08.2000

639. Tricolporopollenites slovakensis Planderová, 1972

01.08.2000

640. Trivestibulopollenites karpatiensis Planderová, 1970

01.08.2000

Oddelenie: ANGIOSPERMATOPHYTA

01.08.2000

641. Acer jurenaki Stur, 1867

01.08.2000

642. Acer palaeosaccharinum Stur, 1867

01.08.2000

643. Acer sanctae crucis Stur, 1867

01.08.2000

644. Daohne nemejci Sitár, 1973

01.08.2000

645. Hakea schemnitziensis Stur, 1867

01.08.2000

646. Laurus praenobilis Sitár, 1973

01.08.2000

647. Magnolia sturi Sitár, 1972

01.08.2000

648. Paliurus diatomicus Sitár, 1973

01.08.2000

649. Phragmites ungeri Stur, 1867

01.08.2000

650. Potamogeton martinianus Sitár, 1968

01.08.2000

651. Rhus palaeoradicans Stur, 1867

01.08.2000

652. Typha ungeri Stur, 1867

01.08.2000

653. Thuioxglon hlonikianum Unger, 1867

01.08.2000

INCERTAE SEDIS

01.08.2000

654. Carpatochitinoides bilinguis Planderová, 1975

01.08.2000

655. Carpatochitinoides cretaceus Gašparíková, 1975

01.01.2009

Príloha č. 3 k vyhláške č. 213/2000 Z. z.

01.01.2009

CHRÁNENÉ SKAMENELINY A ICH SPOLOČENSKÁ HODNOTA

01.01.2009
Kmeň: CHORDATAPodkmeň: VERTEBRATA
Trieda: CHONDRICHTHYES
zuby a tŕne žralokov, rají a chimér staršie ako neogén 16,59 – 33,19 eur
Trieda: ACTINOPTERYGII
a) lebka – stav zachovania viac ako 70 % 33,19 – 165,96 eur
b) postkraniálny skelet jedinca – stav zachovania viac ako 70 % 33,19 – 165,96 eur
Trieda: SARCOPTERYGII
a) lebka – stav zachovania viac ako 70 % 33,19 – 165,96 eur
b) postkraniálny skelet jedinca – stav zachovania viac ako 70 % 33,19 – 165,96 eur
Trieda: AMPHIBIA
a) lebka – stav zachovania viac ako 70 % 33,19 – 165,96 eur
b) postkraniálny skelet jedinca – stav zachovania viac ako 70 % 33,19 – 165,96 eur
Trieda: REPTILIA
a) lebka – stav zachovania viac ako 70 % 33,19 – 165,96 eur
b) postkraniálny skelet jedinca – stav zachovania viac ako 70 % 33,19 – 165,96 eur
c) odtlačky stupají165,96 – 331,93 eur
Trieda: AVES
a) lebka – stav zachovania viac ako 70 % 33,19 – 165,96 eur
b) postkraniálny skelet jedinca – stav zachovania viac ako 70 % 33,19 – 165,96 eur
Trieda: MAMMALIA
a) lebka – stav zachovania viac ako 70 % 66,38 – 497,90 eur
b) postkraniálny skelet jedinca – stav zachovania viac ako 50 % 66,38 – 1 659,69 eur
Kmeň: ARTHROPODA
Trieda: TRILOBITA
– stav zachovania viac ako 50 % 33,19 – 331,93 eur
Kmeň: ECHINODERMATA
– stav zachovania viac ako 70 % a staršie ako treťohorné 33,19 – 165,96 eur
Kmeň: HEMICHORDATA
Trieda: GRAPTOLITHINA
– stav zachovania umožňujúci jednoznačnú determináciu 33,19 – 165,96 eur
TELOMOPHYTAE
Oddelenie: POLYPODIOPHYTA PRVOHORNÉHO VEKU
– stav zachovania umožňujúci jednoznačnú determináciu 33,19 – 165,96 eur
Oddelenie: PTERIDOSPERMOPHYTA
– stav zachovania umožňujúci jednoznačnú determináciu 33,19 – 165,96 eur
01.01.2009

Poznámky:

01.01.2009

1. Pod postkraniálnym skeletom sa rozumejú kosti trupu a končatín jedného jedinca (okrem lebky), ktoré sa pri určitom stupni zachovania považujú za vzácne z vedeckého alebo múzejného hľadiska a z hľadiska ochrany prírodného dedičstva.

01.01.2009

2. Spoločenská hodnota je vyjadrená v eurách.

01.08.2000

Príloha č. 4 k vyhláške č. 213/2000 Z. z.

01.08.2000

Vzor 04

Poznámky pod čiarou

01.08.2000

1) § 64 až 66 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 287/1994 Z. z. o ochrane prírody a krajiny.

01.08.2000

2) § 16 a 18 zákona č. 287/1994 Z. z.

01.08.2000

3) § 4 ods. 2 písm. b) zákona č. 69/1998 Z. z. o Štátnom fonde životného prostredia.

01.08.2000

4) Zákon č. 115/1998 Z. z. o múzeách a galériách a o ochrane predmetov múzejnej hodnoty a galerijnej hodnoty.Vyhláška Ministerstva kultúry Slovenskej republiky č. 342/1998 Z. z. o odbornej správe múzejných zbierkových predmetov a galerijných zbierkových predmetov.

01.08.2000

5) § 27 ods. 2 zákona č. 287/1994 Z. z.

01.08.2000

6) Napríklad § 33 ods. 1 zákona č. 44/1988 Zb. o ochrane a využití nerastného bohatstva (banský zákon) v znení zákona č. 498/1991 Zb.

01.08.2000

7) § 27 ods. 5 zákona č. 287/1994 Z. z.

01.08.2000

8) Napríklad § 65 ods. 1 zákona č. 287/1994 Z. z.

01.08.2000

9) Zákon č. 36/1967 Zb. o znalcoch a tlmočníkoch.Vyhláška Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky č. 263/1996 Z. z., ktorou sa vykonáva zákon č. 36/1967 Zb. o znalcoch a tlmočníkoch.

01.08.2000

10) § 27 ods. 8 zákona č. 287/1994 Z. z.